Rząd PiS uderza w Lidla i Biedronkę! Niesamowite słowa premiera

Rząd PiS uderza w Lidla i Biedronkę! Niesamowite słowa premiera

Lidl oraz inne sieci handlowe w naszym kraju ponownie mają rzucane kłody pod nogi przez rząd. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział poważne zmiany, które znacząco uderzają w najpopularniejsze sklepy w Polsce. Co będzie dalej?

Lidl jest jednym z największych graczy, jeżeli chodzi o sklepy wielkopowierzchniowe. Każdego dnia tego typu punkty odwiedzane są przez miliony klientów. Praktycznie każdy z takich sklepów oferuje produkty wypuszczone pod własnym szyldem, czyli tak zwane marki własne. Często tego typu produkty są znacznie tańsze niż proponowane przez czołowych przedstawicieli danych kategorii. Jednak już niedługo może się to znacząco zmienić. Wszystko przez zapowiedzianą ustawę, którą przedstawił Mateusz Morawiecki. 

Lidl, Biedronka i inne sklepy stracą marki własne?

Podczas Europejskiego Forum Rolniczego w Jasionce Mateusz Morawiecki przedstawił pomysł ustawy, w której zostałby zawarty całkowity zakaz sprzedaży produktów marek własnych. Według premiera uderzają one znacząco w polskich producentów i ograniczają ich rozwój, przez to, że przeciętny człowiek nie ma pojęcia, kto odpowiada za produkcję tych rzeczy.

 - Chcemy zaproponować ustawę, która w sposób obligatoryjny i realny obniży możliwość sprzedaży przez sieci wielkopowierzchniowe ich własnych produktów, pod ich własną marką - ogłosił Mateusz Morawiecki.

W ten sposób Morawiecki chce zwiększyć promocje polskich producentów, którzy teraz znajdują się w bardzo złej sytuacji. Jednak wiele osób wskazuje, że premier chyba zapomniał, jak wielkie zamówienia idą za markami własnymi takich supermarketów

 - Genialny pomysł. Zabierzmy producentom zlecenia, aby człowiek usłyszał o ich istnieniu, jak już zbankrutują przez rząd - pisze jeden z internautów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Morawiecki jednocześnie uważa, że takie rozwiązanie uwolni producentów od śmiesznie niskiej marży, która dzisiaj jest czymś normalnym. Jednak byłby to potężny cios wymierzony w sieci handlowe, który wcale nie musi odnieść zamierzonego skutku. Dodatkowo ciężko już nawet określić, na jakie jeszcze pomysły może wpaść rząd PiS.

Mieliśmy już niedziele bez handlu, powstał nawet pomysł pobierania od supermarketów specjalnego podatku, ale ten projekt został zatrzymany przez Unię Europejską. Mimo wszystko, kolejne tego typu ustawy mogą skutecznie zaszkodzić największym sieciom handlowym, ponieważ jak na razie najwięcej stracili mali przedsiębiorcy, którzy najczęściej mają jeden lub kilka sklepów osiedlowych.

  1. Anna Seniuk z synem. To PRZYSTOJNY i bardzo znany aktor [ZDJĘCIA]
  2. Barbara Kurdej-Szatan w STANIKU! Pokazała się w BARDZO odważnym wydaniu
  3. Widzowie są wściekli po premierze "Dance, Dance, dance". Kurdej-Szatan zmieszana z błotem
  4. Gwiazda Sanatorium miłości jak Maryla Rodowicz. Fani nie mają wątpliwości!
  5. Cierpiący pies płakał i błagał o adopcję. Przechodzi ludzkie pojęcie to, co stało się potem

 

źródło: Najwyższy czas

Następny artykuł