Lidl właśnie zmiótł rynek. Polacy czegoś takiego jeszcze nie widzieli

Lidl właśnie zmiótł rynek. Polacy czegoś takiego jeszcze nie widzieli Źródło: Fot. Wikipedia

Lidl wyznacza w branży handlu detalicznego nowe standardy płacowe. Regularne podwyżki pensji to wielka zachęta dla pracowników, a zarazem wyzwanie dla rodzimej konkurencji, która nie może sobie pozwolić na odpływ kadr.

Lidl już w poprzednich latach uchodził pośród "marek sklepowych" za pioniera w sprawie wynagrodzeń. Rekrutujący się na stanowiska kasjerów-sprzedawców i obsługę magazynów mogli od samego początku pracy mieć pewność, co do zarobków i możliwej ścieżki podwyżek.

Wyższe płace niż u konkurencji. Lidl wyznacza nowe standardy. Minimum 3 tys. zł brutto już od marca

Nie inaczej jest tym razem. Lidl kontynuuje w Polsce politykę płacową, która zakłada stopniowy wzrost wynagrodzeń. Na ten moment proponowane przez sieć stawki są rekordowe w branży. 

Już kilka dni temu pisaliśmy o tym, że popularna sieć dyskontów powiększy w tym roku załogę o kolejnych 700 pracowników obsługi. Ale na tym nie koniec. Wraz ze wzrostem liczby pracowników sieć stawia na wyższe wypłaty.

Od początku marca pracownicy Lidla nie zarobią mniej niż 3100 złotych brutto. To stawka najniższa - dla pracowników początkujących. Wychodzi z tego ok. 2225 zł na rękę. W lepszej sytuacji będą pracownicy sklepów w większych miastach - tutaj górną granicą zarobków na początek będzie 3850 zł brutto (ok. 2750 zł). 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W kolejnych latach pensje w Lidlu mają rosnąć o ponad 9 procent w skali rocznej. "Gazeta Pomorska" przypomina, że już po roku górny pułap zarobków w Lidlu przekroczy barierę czterech tysięcy zł brutto. Po przepracowaniu roku sieć wypłaci obsłudze od 3450 do 4050 zł brutto (2470-2890 zł "na rękę"). Pułap trzech tysięcy zł do kieszeni przekroczymy po przepracowaniu dwóch lat. 

Zaznaczmy, że różnice (widełki) kwotowe zależą od lokalizacji sklepu oraz kosztów życia.

Najbliższe tygodnie i miesiące pokażą, czy wyższe zarobki przełożą się na odpływ obsługi marketów do Lidla. Z drugiej strony wspomniane warunki w polskim Lidlu to jeszcze zaledwie namiastka tego, co sieć proponuje w Niemczech. Money.pl informuje, że za zachodnią granicę sieć zapłaci nam podobną stawkę, tylko, że w euro, a do tego "opłaci naukę i studia".

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Ewa Krawczyk to największa miłość Krzysztofa Krawczyka. Brał z nią ślub TRZYKROTNIE!
  2. Ewa Farna w ciąży! Gwiazda pokazała się z wielkim brzuszkiem
  3. Ewa Farna ukrywała to przed mediami. Gwiazda jest w zaawansowanej ciąży (zdjęcia)
  4. Odpowiedź Piotra Żyły na pytanie dziennikarza rozkłada na łopatki! Płaczemy ze śmiechu
  5. Tragiczne informacje. Stan zdrowia Tomasza Komendy znacznie się pogorszył

źródło: Gazeta Pomorska, Money

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News