Morawiecki chce ograniczyć dostęp do taniego jedzenia. Ogromne kłopoty Lidla

Morawiecki chce ograniczyć dostęp do taniego jedzenia. Ogromne kłopoty Lidla Źródło: wikimedia.org

Lidl może znaleźć się w niezwykle trudnej sytuacji z powodu planów premiera Mateusza Morawieckiego. Decyzja rządu uderzy w sieć, która stara się proponować klientom szeroki wybór produktów w niskich cenach. Kwestia ta szybko stała się przedmiotem burzliwych dyskusji wśród wielu ekspertów.

Lidl jest obecnie jedną z najbardziej popularnych sieci supermarketów wśród polskich konsumentów. W jej asortymencie znaleźć można wiele produktów marki własnej, które są najczęściej połączeniem dobrej jakości ze stosunkowo niską ceną. Mateusz Morawiecki ogłosił za to oficjalnie, że Rada Ministrów chce wprowadzenia ustawy ograniczającej sprzedaż podobnych produktów, aby promować w dużych sklepach polskie artykuły.

Lidl będzie miał poważne problemy przez nowe regulacje?

- Wypowiedź pana premiera Morawieckiego jest niepokojąca. Produkty marki własnej są bardzo ważnym asortymentem, zarówno dla konsumentów - przez zasobność ich portfela - jak i dla producentów. Dzięki olbrzymiej skali zamówień mogą oni rosnąć wraz z siecią - powiedziała w rozmowie z Gazeta.pl Renata Juszkiewicz, reprezentująca Polską Organizację Handlu i Dystrybucji.

Ewentualne wprowadzenie nowych regulacji prawnych znacząco uderzy w Lidla, który od lat proponuje klientom wiele produktów marki własnej. Przedstawiciele sieci zaznaczają jednocześnie, że chętnie współpracują z polskimi firmami oraz dostawcami. Pomysł Mateusza Morawieckiego oraz innych polityków Prawa i Sprawiedliwości w tym kontekście okazuje się więc naprawdę zadziwiający i według wielu komentujących po prostu niepotrzebny. Czas pokaże, czy działanie Lidla w Polsce w podobnym kształcie będzie w ogóle opłacalne i czy nie dojdzie do ważnych dla konsumentów przetasowań rynkowych.

Lidl już dziś stawia na polskie produkty

- Współpraca z polskimi dostawcami jest dla nas priorytetowa i jest podstawą naszego wspólnego sukcesu. Zawsze, gdy istnieje możliwość współpracy z krajowym dostawcą, Lidl Polska stawia na polskie produkty - powiedzieli przedstawiciele Lidla w rozmowie z mediami.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Produkty marek Lidla od początku stanowią podstawę naszej działalności - od lat pracujemy nad tym, aby dostarczać klientom asortyment wysokiej jakości w atrakcyjnej, niskiej cenie - dodali reprezentanci sieci.

Wielu klientów jest naprawdę zaniepokojonych pomysłem premiera Mateusza Morawieckiego. Niektórzy wprost przyznają, że może się ich zdaniem okazać równie nietrafiony, co zakaz handlu w niedzielę.

  1. Tragedia. Nie żyje 33-letnia uczestniczka "The Voice"
  2. Olga Kalicka pokazała zdjęcie, jak karmi piersią. Obrzydzeni internauci: „Czekam aż będzie moda na pokazywanie klocka”
  3. Nie żyje gwiazdor serialu Beverly Hills 90210
  4. Dziś wieczorem miliony Polaków włączą TVN. Historyczny odcinek programu „Milionerzy”
  5. Kim był ojciec Moniki Olejnik? "Resortowe dzieci" wywołały skandal!
  6. Beata Tyszkiewicz z młodszym o 30 lat partnerem. Wszyscy są w SZOKU

Źródło: Gazeta.pl

 

Następny artykuł