LIDL da więcej pieniędzy. Co na to Biedronka?

LIDL da więcej pieniędzy. Co na to Biedronka? Źródło: Wikimedia Commons

LIDL i Biedronka od dawna konkurują o klientów. Prześcigają się w obniżkach cen i atrakcyjnych promocjach. Rywalizacja przybiera coraz bardziej zaciekłą formę. Niektórzy zamiast płacić w sklepie będą... dostawać pieniądze. Akcja, jaką zamierza wprowadzić LIDL zapewni mu mocna pozycję. Jak zareaguje Biedronka?

LIDL za wszelką cenę stara się przyciągnąć jak największą ilość klientów. Dba o to, by ceny nie były zbyt wysokie. Co tydzień też można zobaczyć nowe produkty w atrakcyjnych cenach. Limitowane promocje cieszą się dużym powodzeniem wśród klientów. Teraz jednak sieć dyskontów stawia na rozwój. LIDL będzie dawał z tej okazji więcej pieniędzy... Czy to się opłaci?

Więcej pieniędzy? Lidl zaskakuje

Szykują się wielkie zmiany w sieci popularnych dyskontów. LIDL zapowiedział, że już w marcu 2019 roku pracownicy dostaną podwyżkę. Jaką konkretnie? W porównaniu do poprzedniego roku wzrost wynagrodzeń wyniesie 9,2 procent.

Oznacza to, że pracownicy z rocznym stażem dostaną pensje wysokości 3250-4050 złotych brutto, osoby pracujące dwa lata będą pobierać 3450-4350 złotych brutto. Co z nowymi pracownikami? Oni także będą dostawać powiększoną pensję i wyniesie ona 3100-3850 złotych brutto.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Różnice w wysokości wynagrodzenia są mocno uzależnione od lokalizacji sklepu. Jeżeli miejsce, w jakim jest zatrudniony pracownik, ma znaczny wpływ na wzrost kosztów życia (na przykład przez niedogodny dojazd), można liczyć na wyższe wynagrodzenie.

Wiele osób zastanawia się, czy warto wierzyć w obietnice podwyżki. Wygląda na to, że tak. Już teraz pracownicy sieci LIDL zarabiają średnio 2800 do 3550 złotych brutto, czyli o 250 złotych więcej niż w zeszłym roku. Ponadto, wzrost wynagrodzeń ma związek z realizowaną przez sklepy ideą "Więcej na radość z życia". Z ta myślą wiąże się także rozwój i tworzenie nowych miejsc pracy.

LIDL rozpoczyna rekrutację

LIDL już niedługo rozpocznie rekrutację na szeroką skalę. Plany na 2019 są bardzo obiecujące. Ilość popularnych dyskontów ma wynosić 630, a pracodawcy chwalą się stworzeniem ponad 1000 nowych miejsc pracy.

- Obecnie rekrutujemy na stanowiska bardzo istotne dla biznesu operacyjnego - szukamy pracowników sklepów oraz magazynów. Co warto podkreślić aktualnie stworzyliśmy ponad 700 nowych miejsc pracy, a w całym 2019 roku łącznie zatrudnienie zaproponujemy 1 300 nowym pracownikom - powiedział prezes LIDL Polska, Maksymilian Braniecki, w wypowiedzi dla "Business Insider".

Już niedługo ruszy kampania reklamująca proces rekrutacyjny. Nie tylko wysokie zarobki będą promowane, ale także inne benefity. Należą do nich: ubezpieczenia grupowe, karta Multisport, prywatna opieka medyczna i dofinansowania kursów językowych.

Czyżby teraz więcej osób zdecydowało się pracować w LIDLu? Ciekawe, jak zareaguje Biedronka.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Co studiował Marcin Prokop? Wykształcenie prowadzącego DD TVN jest imponujące
  2. Wzrost i waga Barbary Kurdej-Szatan zaskakuje. Ma świetne wymiary
  3. Oliwia Bieniuk o mamie. Rozrywające słowa córki Przybylskiej
  4. Koledzy dręczą go przez jego imię. Boi się chodzić do szkoły
  5. Tragiczny wypadek gwiazdy Polsatu! Zniszczył jej karierę

 

 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News