LIDL da więcej pieniędzy. Co na to Biedronka?

LIDL da więcej pieniędzy. Co na to Biedronka? Źródło: Wikimedia Commons

LIDL i Biedronka od dawna konkurują o klientów. Prześcigają się w obniżkach cen i atrakcyjnych promocjach. Rywalizacja przybiera coraz bardziej zaciekłą formę. Niektórzy zamiast płacić w sklepie będą... dostawać pieniądze. Akcja, jaką zamierza wprowadzić LIDL zapewni mu mocna pozycję. Jak zareaguje Biedronka?

LIDL za wszelką cenę stara się przyciągnąć jak największą ilość klientów. Dba o to, by ceny nie były zbyt wysokie. Co tydzień też można zobaczyć nowe produkty w atrakcyjnych cenach. Limitowane promocje cieszą się dużym powodzeniem wśród klientów. Teraz jednak sieć dyskontów stawia na rozwój. LIDL będzie dawał z tej okazji więcej pieniędzy... Czy to się opłaci?

Więcej pieniędzy? Lidl zaskakuje

Szykują się wielkie zmiany w sieci popularnych dyskontów. LIDL zapowiedział, że już w marcu 2019 roku pracownicy dostaną podwyżkę. Jaką konkretnie? W porównaniu do poprzedniego roku wzrost wynagrodzeń wyniesie 9,2 procent.

Oznacza to, że pracownicy z rocznym stażem dostaną pensje wysokości 3250-4050 złotych brutto, osoby pracujące dwa lata będą pobierać 3450-4350 złotych brutto. Co z nowymi pracownikami? Oni także będą dostawać powiększoną pensję i wyniesie ona 3100-3850 złotych brutto.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Różnice w wysokości wynagrodzenia są mocno uzależnione od lokalizacji sklepu. Jeżeli miejsce, w jakim jest zatrudniony pracownik, ma znaczny wpływ na wzrost kosztów życia (na przykład przez niedogodny dojazd), można liczyć na wyższe wynagrodzenie.

Wiele osób zastanawia się, czy warto wierzyć w obietnice podwyżki. Wygląda na to, że tak. Już teraz pracownicy sieci LIDL zarabiają średnio 2800 do 3550 złotych brutto, czyli o 250 złotych więcej niż w zeszłym roku. Ponadto, wzrost wynagrodzeń ma związek z realizowaną przez sklepy ideą "Więcej na radość z życia". Z ta myślą wiąże się także rozwój i tworzenie nowych miejsc pracy.

LIDL rozpoczyna rekrutację

LIDL już niedługo rozpocznie rekrutację na szeroką skalę. Plany na 2019 są bardzo obiecujące. Ilość popularnych dyskontów ma wynosić 630, a pracodawcy chwalą się stworzeniem ponad 1000 nowych miejsc pracy.

- Obecnie rekrutujemy na stanowiska bardzo istotne dla biznesu operacyjnego - szukamy pracowników sklepów oraz magazynów. Co warto podkreślić aktualnie stworzyliśmy ponad 700 nowych miejsc pracy, a w całym 2019 roku łącznie zatrudnienie zaproponujemy 1 300 nowym pracownikom - powiedział prezes LIDL Polska, Maksymilian Braniecki, w wypowiedzi dla "Business Insider".

Już niedługo ruszy kampania reklamująca proces rekrutacyjny. Nie tylko wysokie zarobki będą promowane, ale także inne benefity. Należą do nich: ubezpieczenia grupowe, karta Multisport, prywatna opieka medyczna i dofinansowania kursów językowych.

Czyżby teraz więcej osób zdecydowało się pracować w LIDLu? Ciekawe, jak zareaguje Biedronka.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Co studiował Marcin Prokop? Wykształcenie prowadzącego DD TVN jest imponujące
  2. Wzrost i waga Barbary Kurdej-Szatan zaskakuje. Ma świetne wymiary
  3. Oliwia Bieniuk o mamie. Rozrywające słowa córki Przybylskiej
  4. Koledzy dręczą go przez jego imię. Boi się chodzić do szkoły
  5. Tragiczny wypadek gwiazdy Polsatu! Zniszczył jej karierę

 

 

Następny artykuł