Konkurs Lidla to gigantyczne OSZUSTWO! Sprawdź, czy nie zostałeś okradziony!
Patryk Korzec - 13 Grudnia 2018

Konkurs Lidla to gigantyczne OSZUSTWO! Sprawdź, czy nie zostałeś okradziony!

Lidl jako jeden z najpopularniejszych marketów w naszym kraju musi bezustannie dbać o swój nienaganny wizerunek, by nie zniechęcić do siebie najwierniejszych klientów. Teraz jednak pojawiła się szokująca informacja - doszło do ogromnego oszustwa, w którym pieniądze mogły stracić miliony Polaków.

Lidl bez wątpienia jest siecią marketów, która cieszy się w naszym kraju ogromną sympatią klientów. Codziennie sklep ten odwiedzany jest przez miliony Polaków, dzięki czemu - zaraz obok Biedronki - jest on obecnie najbardziej cenionym dyskontem w naszym kraju. Tak gigantyczna sieć musi bezustannie dbać o swój nienagannych wizerunek, w czym pomagają jej liczne promocje, wyjątkowe okazje oraz tematyczne tygodnie, jednak czasem zdarza się coś niespodziewanego. Właśnie pojawiła się informacja o ogromnym oszustwie, przez który ucierpieć mogą portfele milionów Polaków.

Lidl ostrzega przed fałszywymi konkursami

Firma Lidl Polska właśnie wystosowała oficjalne ostrzeżenie przed oszustami, którzy podszywają się pod znaną sieć. Konsumenci poinformowali ich, że wiele osób otrzymało wiadomości e-mail oraz SMS zawierające logo Lidl i oferujące udział w ankiecie, dzięki której zdobyć można karty podarunkowe, darmowe zakupy oraz inne cenne zagrody. Jak się okazuje, do wzięcia udziału w konkursie konieczne było podanie swoich szczegółowych danych, wraz z numerem karty kredytowej. W ten sposób mogło dość do utraty ogromnych sum przez wielu Polaków. W przypadku wiadomości SMS, uruchamiały one płatny pakiet wiadomości, które miesięcznie kosztowały kilkadziesiąt złotych. Lidl oficjalnie podkreślił, że nie jest organizatorem żadnego z tych konkursów i już podjęte zostały stosowne kroki, by zapobiec dalszym oszustwom.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
GrafikaLidl powinien przed tym ostrzegać! Rakotwórcza substancja w jedzeniuCzytaj dalej

Co robić po otrzymaniu informacji o fałszywym konkursie?

Sieć marketów wystosowała również dokładną instrukcję, co należy robić w przypadku otrzymania podejrzanej informacji o konkursie. Po pierwsze sprawdzić należy, jakie promocje oficjalnie organizuje Lidl - lista dostępna jest na ich stronie internetowej. Następnie przeczytać możemy ostrzeżenie, by w żadnym wypadku nie klikać w linki i załączniki znajdujące się w wiadomości. Po trzecie konieczne jest uważne przeczytanie regulaminu - w przypadku wszystkich konkursów musi być on sporządzony i powinien zawierać wszystkie podstawowe informacje. Na koniec, po upewnieniu się, że mamy do czynienia z oszustwem, musimy to bezzwłocznie zgłosić do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów lub na Policję. Dzięki szybkiej reakcji jest szansa na podjęcie odpowiednich działań, które uchronić mogą przed utratą pieniędzy potencjalne ofiary oszustwa.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ferdek Kiepski: Piosenka, którą musi usłyszeć każdy!
  2. Na co zmarł Jan Paweł II? Prawdziwa przyczyna śmierci papieża
  3. Chylińska opublikowała zaskakujące nagranie. Fani: „Kora żyje!”
  4. Znaki zodiaku, które są prawdziwymi BESTIAMI w łóżku
  5. Znaki zodiaku i ich najpiękniejsze partie ciała. Co masz w sobie niezwykłego?
SklepBiedronka, Lidl czy Carrefour? Wiemy, gdzie zrobicie najtańsze zakupy [RANKING]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News