Kiedy sieć supermarketów Lidl wystartowała ze swoją najnowszą akcją promocyjną, nikt chyba nie spodziewał się takich efektów. Pazerność klientów sprawiła jednak, że sieć musiała wycofać się z akcji.

W dniach od 27 października do 30 listopada trwać miała akcja „Sprytnie i tanio kupować marki Lidla. Absolutna satysfakcja lub zwrot pieniędzy”. Polegała na tym, że jeśli klienci nie byli zadowoleni z produktu, mogli go oddać i uzyskać zwrot kosztów.

Akcja, która miała promować marki Lidla przeobraziła się w regularne plądrowanie sklepów. Ludzie robili zakupy za setki złotych, po czym wypakowywali je w domu – czasem nawet na sklepowym parkingu – i wracali z opakowaniami, żądając zwrotu pieniędzy.

Lidl błyskawicznie zaczął ogromne pieniądze, a sklepowe półki opustoszały. O pazerności Polaków głośno zrobiło się w mediach, a na stronie sklepu na Facebooku pojawiły się komentarze z prośbą o zakończenie promocji, gdyż uniemożliwia one normalne robienie zakupów.

– Przyczyną tej decyzji są przypadki wykorzystywania promocji wbrew jej celom. (…) Oczywiście wszyscy Klienci, którzy dokonali zakupów przed dniem zakończenia akcji, nadal mogą korzystać z uprawnień wskazanych w jej Zasadach w odniesieniu do produktów wcześniej nabytych. W przyszłości, długofalowo będziemy rozwijać udogodnienia w zakresie zwrotów Produktów marek Lidla oraz nowych konceptów promocyjnych – czytamy w oświadczeniu

Akcja zrobiła furorę w internecie. Komentujący bardzo ostro krytykowali chciwość Polaków, choć znaleźli się i tacy, którzy bronili kupujących twierdząc, że to sklep stworzył absurdalne warunki promocji.

Kampania reklamowa stała się bardzo głośna, a fanpage Lidl Polska na Facebooku stał się dużo częściej odwiedzany niż zwykle. Nic więc dziwnego, że internauci szybko wychwycili najnowszą promocję sklepu i związaną z nią ironię. Choć nie można już zwracać „niesmacznych” produktów, to dużo taniej kupimy… cebulę. Ten symboliczny produkt został przeceniony aż o 70%. Prawdopodobnie nie była to złośliwość sklepu, a jedynie zwykły zbieg okoliczności, jednak część internautów uznała to za dobre podsumowanie ostatnich dni.

...

Zobacz również