Jaja pająków w popularnych owocach z Lidla! Natychmiast je wyrzućcie
Mikołaj Pilecki - 20 Grudnia 2018

Jaja pająków w popularnych owocach z Lidla! Natychmiast je wyrzućcie

Lidl sprzedał jednej z klientek owoc pełen pajęczych jaj. Sklep początkowo nie interesował się sprawą, ale po interwencji dziennikarzy podjął odpowiednie kroki. Kobieta żąda dezynfekcji sklepu.

Lidl codziennie sprzedaje setki kilogramów popularnego owocu granatu. Dziś za ich sprawą doszło w Łodzi do niemałego skandalu. Jedna z klientek kupiła bowiem owoc pełen niewykształconych pająków wraz z ich matką. Kobieta znalazła zwierzę po rozkrojeniu owocu. Odruchowo uśmierciła je i umieściła w słoiku. Jego zwłoki przekazała do badań. - Na infolinii Lidla usłyszałam, że pająka powinnam wyrzucić, zaś w siedzibie sanepidu przy ul. Wodnej nikt nie chciał przyjąć mojego zgłoszenia. Tymczasem w tym sklepie robią zakupy rodzice z małymi dziećmi, a pająk może być jadowity i zrobić komuś krzywdę. Uważam, że potrzebna jest dezynfekcja sklepu - powiedziała mediom roztargniona kobieta.

Lidl: pajęcze jaja w popularnych owocach

Sklep zainteresował się sprawą dopiero po interwencji mediów. Lidl zbadał pająka i wystosował oświadczenie, w którym opisuje całe zajście. Po przeprowadzonej kontroli nie stwierdzono obecności innych zwierząt w sprzedawanym jedzeniu. - Znaleziony w granacie pająk to europejski i niegroźny kątnik domowy [...]. Zdrowie i bezpieczeństwo produktów to dla nas kwestia priorytetowa. Rocznie przeprowadzamy ponad 6600 badań w niezależnych, akredytowanych laboratoriach. Jakość produktów kontrolujemy na każdym etapie łańcucha dostaw. Współpracujemy tylko z zaufanymi dostawcami, przykładamy również ogromną wagę do standardów BHP - informuje sieć.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
GłówneKrzysztof Jackowski i inni nie mogli już dłużej milczeć. To wydarzy się w 2019 roku, straszne wizjeCzytaj dalej
Sanepid zaznacza także, iż znaleziony pająk wszedł do owocu z racji niesprzyjających warunków poza nim. Sam owoc musiał być uszkodzony, by zwierzę mogło w ogóle się do niego dostać. - Pająk nie jest szkodnikiem żywności, dostał się do owocu przypadkowo - przekazała w rozmowie z "Dziennikiem Łódzkim" Ewa Krawczyk z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi. - Granat, w którym znalazł się pająk, musiał być uszkodzony, inaczej ten by się do niego nie dostał. Z kokonu mogło wydostać się od 100 do 200 pająków, ale by nie przeżyły z braku pokarmu, a w mieszkaniach jest dla nich za sucho - przekazał tej samej gazecie Adama Daniel z łódzkiego ogrodu zoologicznego. Pomimo wszystko nie należy spożywać owoców, które stały się domem dla pająków. Jeśli natraficie na podobne znalezisko, natychmiast się go pozbądźcie i poinformujcie o nim sklep.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Strasznie przykre. Tyle lat miała Anna Przybylska w dniu śmierci
  2. ŻE CO?! Oto ile NAPRAWDĘ waży Magda Gessler, aż trudno w to uwierzyć
  3. Biedronka przeżyje oblężenie. Nieziemska promocja tylko przez jeden dzień
  4. Skandal w Rossmannie! Potworne
  5. Słynny aktor z serialu Polsatu oskarżony o handel narkotykami! Fani nie mogą uwierzyć
  6. Gdzie mieszka Anna Lewandowska? Wiele osób naprawdę mocno się dziwi
Kinga RusinKinga Rusin i sekrety jej urody. Nie zgadniecie, od czego zaczyna dzień!Czytaj dalej
źródło: radiozet.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News