Lidl i Biedronka zaorały pomysł rządu! Wyważanie otwartych drzwi

Lidl i Biedronka zaorały pomysł rządu! Wyważanie otwartych drzwi Źródło: Wikimedia Commons/Di'Medici

Lidl i Biedronka pokazały polskiemu rządowi, że chce wyważać otwarte drzwi. Popularne dyskonty są dowodem na to, że rządowe pomysły po raz kolejny nie są trafione i nie przyczynią się do uzdrowienia polskiej gospodarki.

Lidl i Biedronka nie narzekają na brak klientów. Kolejki do kas w tych dyskontach są coraz dłuższe, a Polacy chętniej korzystają z oferowanych promocji. Polski rząd martwi się jednak, że wielka popularność zagranicznych supermarketów blokuje krajowy przemysł i może przyczynić się do poważnego kryzysu w polskiej gospodarce. W związku z tym rząd PiS ma kolejne pomysły na uzdrowienie sytuacji. 

Ostatnie dni były dla partii rządzącej bardzo pracowite. Politycy przedstawili kilka pomysłów, które - ich zdaniem - powinny uratować polski handel i ograniczyć wpływ zagranicznych konkurentów. Rządowi wydawało się, że sięga po innowacyjne środki, jednak okazuje się, że Lidl i Biedronka może jedynie wyśmiać ich starania.

Rząd PiS ma pomysł na uzdrowienie polskiego handlu. Szef resortu rolnictwa o czymś jednak zapomniał

Rząd PiS zasugerował, że przynajmniej połowa produktów, które można nabyć w dużych sklepach, powinna pochodzić z Polski. Szef resortu rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski spotkał się z rolnikami na początku marca i zapowiedział, że postara się o wprowadzenie konkretnych przepisów, które będą obligowały dyskonty takie jak Lidl czy Biedronka do zakupu przynajmniej 50% towaru pochodzącego z produkcji polskiej.

Zdaniem polityków jest to rozwiązanie, które mogłoby na wielką skalę uzdrowić krajowy handel i pozytywnie wpłynąć na rozwój polskiej gospodarki. Jak się jednak okazało, propozycja polityków nie uwzględniła stanu faktycznego. Szef resortu rolnictwa najwyraźniej zapomniał sprawdzić asortyment, który znajduje się na półkach supermarketów Lidl i Biedronka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Lidl i Biedronka już stawiają na polskie produkty. Rząd chce wyważyć otwarte drzwi

Okazuje się, że rząd zamierzał wyważyć otwarte drzwi. Lidl i Biedronka już dzisiaj stosują się do proponowanej zasady, a na ich półkach aktualnie znajduje się około 70-90 % polskich produktów. Sieci zgodnie przyznają, że współpraca z polskimi dostawcami jest dla nich priorytetem i gwarantem wspólnego sukcesu. Manager Lild Polska Aleksandra Robaszkiewicz potwierdziła te informacje:

- Lidl Polska stawia na polskie produkty. Sprzedaż artykułów spożywczych od polskich producentów stanowi ponad 70 % obrotu firmy Lidl Polska – powiedziała w rozmowie dla jednego z polskich portali.

Biedronka również poinformowała, że w 2018 roku aż 92 % produktów pochodziło od polskich dostawców. Z tych informacji wynika, że pomysły rządu na uzdrowienie polskiej gospodarki nie są trafione i politycy będą musieli rozważyć możliwości zgodne ze stanem faktycznym.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mąż Joanny Liszowskiej to MILIONER ze Szwecji! Nie uwierzycie, czym się zajmuje
  2. Małgorzata Kożuchowska pokazała intymne zdjęcie z łóżka. „To musi być miłość”
  3. Ferdek z "Kiepskich" w opałach. Internauci są na niego wściekli!
  4. Tragiczny wypadek w „M jak miłość”. Fani serialu wstrzymali oddech
  5. Widzowie TVP nie mogli uwierzyć własnym uszom! Chodakowska tak obraziła celebrytkę, że ta się popłakała na wizji

źródło: INN Poland

 

Następny artykuł