Lidl i Biedronka zaorały pomysł rządu! Wyważanie otwartych drzwi

Lidl i Biedronka zaorały pomysł rządu! Wyważanie otwartych drzwi Źródło: Wikimedia Commons/Di'Medici

Lidl i Biedronka pokazały polskiemu rządowi, że chce wyważać otwarte drzwi. Popularne dyskonty są dowodem na to, że rządowe pomysły po raz kolejny nie są trafione i nie przyczynią się do uzdrowienia polskiej gospodarki.

Lidl i Biedronka nie narzekają na brak klientów. Kolejki do kas w tych dyskontach są coraz dłuższe, a Polacy chętniej korzystają z oferowanych promocji. Polski rząd martwi się jednak, że wielka popularność zagranicznych supermarketów blokuje krajowy przemysł i może przyczynić się do poważnego kryzysu w polskiej gospodarce. W związku z tym rząd PiS ma kolejne pomysły na uzdrowienie sytuacji. 

Ostatnie dni były dla partii rządzącej bardzo pracowite. Politycy przedstawili kilka pomysłów, które - ich zdaniem - powinny uratować polski handel i ograniczyć wpływ zagranicznych konkurentów. Rządowi wydawało się, że sięga po innowacyjne środki, jednak okazuje się, że Lidl i Biedronka może jedynie wyśmiać ich starania.

Rząd PiS ma pomysł na uzdrowienie polskiego handlu. Szef resortu rolnictwa o czymś jednak zapomniał

Rząd PiS zasugerował, że przynajmniej połowa produktów, które można nabyć w dużych sklepach, powinna pochodzić z Polski. Szef resortu rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski spotkał się z rolnikami na początku marca i zapowiedział, że postara się o wprowadzenie konkretnych przepisów, które będą obligowały dyskonty takie jak Lidl czy Biedronka do zakupu przynajmniej 50% towaru pochodzącego z produkcji polskiej.

Zdaniem polityków jest to rozwiązanie, które mogłoby na wielką skalę uzdrowić krajowy handel i pozytywnie wpłynąć na rozwój polskiej gospodarki. Jak się jednak okazało, propozycja polityków nie uwzględniła stanu faktycznego. Szef resortu rolnictwa najwyraźniej zapomniał sprawdzić asortyment, który znajduje się na półkach supermarketów Lidl i Biedronka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Lidl i Biedronka już stawiają na polskie produkty. Rząd chce wyważyć otwarte drzwi

Okazuje się, że rząd zamierzał wyważyć otwarte drzwi. Lidl i Biedronka już dzisiaj stosują się do proponowanej zasady, a na ich półkach aktualnie znajduje się około 70-90 % polskich produktów. Sieci zgodnie przyznają, że współpraca z polskimi dostawcami jest dla nich priorytetem i gwarantem wspólnego sukcesu. Manager Lild Polska Aleksandra Robaszkiewicz potwierdziła te informacje:

- Lidl Polska stawia na polskie produkty. Sprzedaż artykułów spożywczych od polskich producentów stanowi ponad 70 % obrotu firmy Lidl Polska – powiedziała w rozmowie dla jednego z polskich portali.

Biedronka również poinformowała, że w 2018 roku aż 92 % produktów pochodziło od polskich dostawców. Z tych informacji wynika, że pomysły rządu na uzdrowienie polskiej gospodarki nie są trafione i politycy będą musieli rozważyć możliwości zgodne ze stanem faktycznym.

Peugeot 308 Sprawdź!

  1. Mąż Joanny Liszowskiej to MILIONER ze Szwecji! Nie uwierzycie, czym się zajmuje
  2. Małgorzata Kożuchowska pokazała intymne zdjęcie z łóżka. „To musi być miłość”
  3. Ferdek z "Kiepskich" w opałach. Internauci są na niego wściekli!
  4. Tragiczny wypadek w „M jak miłość”. Fani serialu wstrzymali oddech
  5. Widzowie TVP nie mogli uwierzyć własnym uszom! Chodakowska tak obraziła celebrytkę, że ta się popłakała na wizji

źródło: INN Poland

 

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu