Biedronka i Lidl ogłosiły ogromne podwyżki dla nowych pracowników. Skusicie się?

Biedronka i Lidl ogłosiły ogromne podwyżki dla nowych pracowników. Skusicie się? Źródło: youtube.com/ Happy Skin Kitchen

Lidl i Biedronka planują prawdziwą rewolucję. Na konta nowych pracowników sieci sklepów trafią ogromne pieniądze z racji podwyżki płac, jaką zapowiedzieli szefowie obu dyskontów. Czy dzięki temu jeszcze więcej Polaków zdecyduje się poszukać pracy w handlu?

Lidl i Biedronka są sklepami, które zatrudniają tysiące obywateli Polski. Pracownicy sklepów, oprócz dobrych świadczeń socjalnych i gwarancji stabilnego zatrudnienia, mogli zawsze liczyć na dobre i konkurencyjne pensje. Jak się okazuje, te dwie sieci sklepów planują jeszcze bardziej wzbogacić swoich nowych pracowników, oferując im niesamowitą podwyżkę płac.

Lidl zaskakuje. Niesamowite podwyżki dla pracowników sklepu

Nowe wynagrodzenia w spółce Lidl Polska weszły w życie w marcu 2019 roku. Pracownicy dyskontu zyskali aż 9% podwyżki w stosunku do zeszłorocznych wynagrodzeń. Na początku swojej kariery w sklepie, jego pracownicy zarabiają od 3 100 zł brutto do 3 850 zł brutto. Ponadto, po rocznym stażu pracy w firmie, zarabiający w niemieckiej sieci mogą liczyć na kwotę uposażenia miesięcznego wynoszącą od 3 250 zł brutto do 4 050 zł brutto. Po dwóch latach spędzonych w sklepie można liczyć na wypłatę od 3 450 zł brutto do 4 350 zł brutto.

- Wkład w rozwój Lidl Polska ma ponad 17 000 pracowników, dlatego wraz z rozwojem naszej sieci w myśl idei „Więcej na radość z życia” podnosimy pensje – średnio jest to wzrost o 9,2%. Nasz rozwój wiąże się również z tworzeniem nowych miejsc pracy – wierzymy, że sukces opiera się na pracy zespołowej.[...] warto podkreślić, że aktualnie stworzyliśmy ponad 700 nowych miejsc pracy, a w całym 2019 roku łącznie zatrudnienie zaproponujemy 1 300 nowym pracownikom – komentuje Maksymilian Braniecki, prezes Lidl Polska.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Biedronka odpowiada konkurencji

Na podwyżkę u konkurencji obojętni nie pozostało szefostwo Biedronki, które otwarcie zapowiedziało, że ich pracownicy także będą mogli liczyć na coraz to wyższe uposażenie. Dokładna kwota przewidywanych pensji nie została jednak podana przez portugalskie kierownictwo sieci z Jeronimo Martins.

- Robiliśmy to w ubiegłych latach, zazwyczaj dwa razy w roku, jest to także naszym celem w 2019 roku. Jednak nie chcemy jeszcze podawać konkretnych kwot - mówił Pedro Soares dos Santo przy okazji prezentacji wyników finansowych za 2018 rok.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Legendarna polska piosenkarka była katowana przez męża. "Wylądowałam w szpitalu". Jej kariera wisiała na włosku
  2. Dramat Anny Seniuk. Najpierw mąż zostawił ją dla młodszej, a później odkryła, że ma raka!
  3. Zakonnik ujawnia PRAWDZIWY majątek Rydzyka. Lepiej usiądźcie, ogromny szok
  4. Maryla Rodowicz pokazała dziury. Teraz chce wystąpić w samych majtkach
  5. TVN upokorzony na oczach całej Polski. Do akcji wkroczyła policja
  6. TVP przekazało tragiczną informację. Nie żyje 60 osób, właśnie schwytano sprawcę

źródło: Gazeta Pomorska

Następny artykuł