Wielkie zmiany w Lidlu i Biedronce. Wiele osób mocno się zdziwi idąc na zakupy

Wielkie zmiany w Lidlu i Biedronce. Wiele osób mocno się zdziwi idąc na zakupy Źródło: Psicopatria, Wikipedia Commons CC 4.0

Lidl, podobnie jak Biedronka, wprowadzi kolejne zmiany dotyczące zakupów. Zaskoczeń nie brakuje, jednak to wszystko dla zdrowia klientów oraz personelu.

Lidl,wraz z Biedronką i kilkoma innymi sklepami, już wcześniej wprowadził znaczące zmiany w procesie zakupowym. Teraz dowiadujemy się o kolejnych "nowościach", każdy klient powinien to wiedzieć.

Lidl i Biedronka pilnują bezpieczeństwa klientów

Jak mogliśmy zauważyć, Biedronki oraz Lidle wprowadziły wiele rozwiązań mających zminimalizować ryzyko zakażenia się wirusem. Kasjerzy znajdują się za pleksą, odkażają ladę i sprzęt po każdym kliencie, noszą rękawiczki, obsługują naraz tylko jedną osobę, wprowadzono maksymalną ilość klientów w dyskoncie, a na ziemi wyznaczono specjalne odstępy. Teraz mają pojawić się kolejne rozwiązania.

Sklepy wprowadziły m.in. system rotacyjny, który ma zapewnić płynność obsługi, w razie gdyby któryś ze sprzedawców miał objawy koronawirusa lub był zakażony i musiał odbyć kwarantannę, a tym samym osłabić zespół. Biedronka wprowadziła takie rozwiązanie:

- Pracownicy zostaną podzieleni na dwie grupy, które w cyklu tygodniowym będą na zmianę wykonywać pracę w sklepie albo pozostaną w domu. Takie rozwiązanie ma na celu zapewnienie większego bezpieczeństwa pracowników - ogłoszono w poprzednim tygodniu w specjalnym komunikacie. Co ciekawe, zostaną wprowadzone też przerwy techniczne.

Przerwy techniczne nie we wszystkich sklepach

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Co ważne, Biedronki mają być zamknięte codziennie w godzinach 13:30-14:30. To właśnie przerwa techniczna, o której powinny wiedzieć osoby, chcące akurat wtedy zrobić zakupy. Informacji o godzinach przerw należy wypatrywać na witrynach lub pytać o nie pracowników - mogą się nieznacznie różnić w niektórych sklepach. Lidl również wprowadził system przerw. Mają odbywać się "pomiędzy zmianą poranną i popołudniową, tak aby sklepy były nieprzerwanie otwarte".

Dzisiaj grzeje: 1. RMF podał nieoficjalne szczegóły nowych obostrzeń. Szykują się wielkie ograniczenia
2. Z ostatniej chwili: Będą kolejne zakazy przez epidemię. Dotyczą sklepów i pracy

- W dalszym ciągu będziemy obserwować funkcjonalność tych zmian i rozwijać oraz adaptować je na bieżąco - można przeczytać w komunikacie prasowym Lidla. Sklepy typu Żabka nie zdecydowały się na razie na przerwy techniczne - nie ma tam tylu pracowników co w większych dyskontach, jednak również dbają o bezpieczeństwo: pleksa i płyn dezynfekujący przy wejściu do sklepu to podstawa. Również Tesco, Kaufland czy też Netto nie wprowadza na razie większych zmian.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje niemowlę zarażone koronawirusem. Okazuje się, że patogen może być groźny również dla najmłodszych
  2. Nie żyje legendarny działacz. Padł ofiarą epidemii, wielka strata dla futbolu
  3. Jest afera. Uwielbiane gwiazdy disco polo oskarżone o kradzież
  4. Brali ślub w plenerze, kiedy nagle pies nie wytrzymał. Później stała się rzecz, którą goście zapamiętają do końca życia
  5. Emeryci masowo otrzymują listy od ZUS ujawniające prawdę o 13. emeryturach
  6. Wymieszaj jajka z twarogiem i jedz codziennie. Lepsze niż pieczywo, spojrzysz w lustro po 30 dniach i nie rozpoznasz siebie

Źródło: Jastrząb Post

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News