Lidl sms
By Psicopatria - praca własna / CC BY-SA 4.0 / https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Lidl_amadora.jpg
Klaudia Bochenek - 30 Maja 2020

Dostałeś SMS od Lidla o danej treści? Jesteś w niebezpieczeństwie, natychmiastowo go skasuj

Lidl otrzymuje coraz więcej niepokojących wiadomości od wiernych klientów. Ludzie czują się oszukani i w niebezpieczeństwie. Jeśli otrzymamy wiadomość SMS od Lidla, lepiej go usunąć i nie klikać w żadne podane w nim linki, możemy potem tego pożałować.

Lidl jest wprost oskarżany o oszustwo - jednak to nie celowe działania sklepu, a podszywających się pod markę cyberprzestępców. Otrzymałeś taką wiadomość? Nie podawaj swoich danych, najlepiej skasuj SMS.

SMS-y nie wydają się podejrzane, należy na nie uważać

Tysiące Polaków nie kryło zaskoczenia, kiedy zaczęli otrzymywać SMS-y do sieci sklepów Lidl. Wiadomości wprowadzały w pozytywny nastrój - konsumenci otrzymywali informację, że kompletnie za nic otrzymują kosz słodkości i mogą go odebrać podając jedynie adres dostawy na stronie internetowej Lidla.

Warszawa w trudnej sytuacjiNatychmiast podjęto decyzje o zamknięciu. 160 osób trafiło na kwarantannę, trudna sytuacja w WarszawieCzytaj dalej

- Gratulacje, otrzymujesz słodki kosz i masz możliwość odbioru zestawu słodyczy Milki wejdź i podaj adres dostawy na www.lidl.pl - czytamy w treści SMS-a. Wiadomość tekstowa wydaje się jak najbardziej profesjonalna, adres strony nie wygląda podejrzanie, ale klienci zaczęli się zastanawiać, skąd Lidl posiada ich numer telefonu? Być może z aplikacji, jednak z jakiej okazji mają otrzymać kosz słodkości za nic? Robiąc zakupy w dyskontach kasjerzy nie podawali żadnej informacji o specjalnej akcji dla klientów, a na drzwiach nie wisiały plakaty.

Lidl odcina się od oszustów, to wykorzystywanie wizerunku

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dziewczynka porcelanowa lalka2-latka wygląda, jak porcelanowa lalka. Poczekajcie tylko, aż zobaczycie jej mamę, opad szczęki nieuniknionyCzytaj dalej

Niestety, SMS-y to dzieło oszustów. Kosz słodyczy może pozostać jedynie w sferze naszych marzeń. Po kliknięciu w link wcale nie przenosimy się na stronę sklepu Lidl - grafika mówi o sklepie Lidi. Nieuważne osoby mogą nie zauważyć literówki. Aby odebrać kosz, należy podać wiele informacji o sobie: płeć, wiek, preferencje co do słodyczy, adres e-mail oraz wyrazić zgodę na przetwarzanie naszych danych w celach marketingowych spółce M-Line oraz współpracującym z nią podmiotom. Mało tego, za wypełnienie formularza wcale nie otrzymamy słodyczy, a zostaniemy wpisani na listę rzekomego losowania takiej nagrody.

Dzisiaj grzeje:

1. Za plecami Polaków wprowadzono jedną zmianę. Obowiązuje już od poniedziałku, wiele osób może się tęgo zdziwić
2. Pielęgniarka zrobiła zdjęcie dłoni starszej pani. Uwagę zwraca jeden szczegół, prawda powala

Jak podaje portal Dobre Programy, to nie pierwsza akcja spółki M-Line. Już wcześniej firma nie stroniła od podobnych oszustw i gromadziła dane osobowe, które można było potem wykorzystać w celach marketingowych. Najczęściej takie dane są odsprzedawane innym firmom za spore pieniądze. Należy pamiętać, że oszuści czają się na nas z każdej strony - również na popularnym Facebooku, wyłudzając tysiące złotych.

Obrazy Pikio

Obrazy Pikio

Fot. dobreprogramy.pl

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ile godzin powinniśmy spać? Odpowiedź jest różna w zależności od wieku
  2. Hertha Berlin - Augsburg. Zwycięstwo drużyny Krzysztofa Piątka. Polak z piękną bramką (WIDEO)
  3. Znaleźli zwierzę o niepokojącym wyglądzie. Postanowili je ostrzyc i stanęli jak wryci, nie zapomną do końca życia
  4. Dotarła do nas bolesna wiadomość, niestety, dwoje staruszków nie żyje. Sprawą zajmie się prokuratura
  5. Widok, którego nie da się zapomnieć. Napis na nagrobku wywołał nie lada burzę, są na nim niecenzuralne słowa
  6. Każdy kto dużo siedzi w domu, powinien jeść suszone grzyby. Też je tak suszysz jak na zdjęciu?

ŚlubKobieta poślubiła małego truposza. Wspólne zdjęcia małżonki i zombie-lalki wywołują ciarki na cieleCzytaj dalej

Źródło: Dobre programy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News