Polacy są oburzeni. Lidl pod ostrzałem, oszukano tysiące osób?

Polacy są oburzeni. Lidl pod ostrzałem, oszukano tysiące osób? Źródło: pixabay/127071

Lidl dopuścił się oszustwa, którego ofiarą padło tysiące osób? Atmosfera zagęszcza się coraz bardziej, a Polacy nie zamierzają kryć swojego oburzenia.

Lidl gęsto tłumaczy się po drobnych "nieścisłościach", które wywołały spore poruszenie w opinii publicznej. Tysiące Polaków czuje się oszukanych po informacji jednej z popularniejszej sieci sklepów. Oburzenie wzrasta, choć sklep stara się wyjaśnić niekorzystną dla całej marki sytuację. Tłumaczenia są jednak zaskakujące. 

Oferta kusząca, ale nieprawdziwa? 

Jak podaje portal Interia, niedawno Lidl zamieścił na witrynach swoich sklepów plakaty obwieszczające, że sieć szuka nowych pracowników na sobotnie zmiany. Stawka była naprawdę kusząca, bo zgodnie z zawartymi tam informacjami, miało być to 50 złotych brutto na godzinę dla sobotniego pracownika przy zmianie od 8 do 12. Nie da się ukryć, że taka oferta dla wielu brzmiała atrakcyjnie, jednak szybciej niż się spodziewano, plakat zniknął z okien sklepów i wcale nie za sprawą skompletowania zespołu sobotnich sprzedawców. 

Okazało się bowiem, że w ogłoszeniu wkradł się drobny błąd, na podstawie którego potencjalni pracownicy źle oszacowali swoje miesięczne wynagrodzenie. Lidl wyjaśnił, że sieć nie szukała pracowników wyłącznie na soboty, ale również w inne dni tygodnia, tak by łącznie wychodziło 20 proc. etatu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Polacy nie kryją oburzenia. Lidl gęsto się tłumaczy 

Zgodnie z informacjami Interii, która opiera swoje doniesienia o portal wiadomoscihandlowe.pl, któremu udało się skontaktować z przedstawicielami Lidla, sklep szybko zaczął tłumaczyć się z niewinnych "nieścisłości", które już zdążyły wywołać niemałą aferę. Polacy nie kryją oburzenia, tłumacząc, że czują się zwyczajnie oszukani, na plakacie wyraźnie bowiem widniało "pracuj w sobotę od 8 do 12". Tymczasem sieć wydała oświadczenie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Kolejne podejrzenie koronawirusem w Polsce. Kobieta w szpitalu, wróciła z Chin

2. Wielu Polaków trzymało kciuki, ale operacja tuż przed Bożym Narodzeniem nic nie dała. Przyjaciele przekazali wiadomość o śmierci Józefa Jareckiego

- Kwota 770 zł brutto to wysokość wynagrodzenia dla pracownika zatrudnionego na 20 proc. etatu. Pracownik, który jest zainteresowany pracą dodatkową w sklepie naszej sieci w wymiarze 20 proc. etatu, powinien przepracować ok. 35 godzin w miesiącu. Część z nich może być przepracowana właśnie w soboty. Warto więc zaznaczyć, że praca w sobotę to tylko część etatu pracownika zatrudnionego na 20 proc. etatu - wyjaśnia Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communication w Lidl Polska, choć jednocześnie nie przyznaje oficjalnie, że plakat rzeczywiście wprowadzał w błąd. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polka wróciła z Wuhan. Wyjawiła długo ukrywaną prawdę, nagle zaczęła mówić o chińskiej żywności
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. Matka z całej siły kopnęła swoją 3-letnią córeczkę. Powód? Aż się gotuje w człowieku
  4. 11-latek popełnił samobójstwo. Mama, przeglądając jego telefon, zamarła, wszystko stało się jasne
  5. Mało kto zdaje sobie sprawę, jak wygląda żona Krzysztofa Krawczyka. Po prostu anioł nie kobieta

Źródło: interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News