Niebywałe. Lidl sprzedaje ubrania ze śmieci, wielu klientów mogło o tym nie wiedzieć

Niebywałe. Lidl sprzedaje ubrania ze śmieci, wielu klientów mogło o tym nie wiedzieć Źródło: youtube.com/ NJShoreBeachLife

Lidl nie po raz pierwszy i nie po raz ostatni zaskoczył swoich klientów. Sieć sklepów należąca do niemieckiego giganta handlowego zaprezentowała dość ciekawą ofertę nowej kolekcji ubrań. Mało kto wie, ale rzeczy, które możemy znaleźć w asortymencie sklepu, zostały wykonane ze śmieci. Jak widać, moda na ekologię trwa w najlepsze.

Lidl kilkukrotnie pokazywał, że bliski jest mu problem ekologii. W sklepie należącym do niemieckiej sieci nie brakowało przyjaznych naturze drewnianych talerzy, czy sztućców jednorazowych, a także innych produktów z powodzeniem wypierających plastik. Teraz sklep podnosi poprzeczkę o wiele wyżej, prezentując iście unikatową kolekcję ubrań, która wykonana została z materiałów przetworzonych.

Lidl z nową kolekcją ekologicznych ubrań. Czy podbiją serca Polaków?

Pomysł stworzenia linii ubrań z materiałów wyłącznie przetworzonych może się wydawać bardzo kontrowersyjny. Polacy, którzy nie przywykli do standardów ekologicznych tak bardzo, jak mieszkańcy zachodniej Europy są jednak masowo przyzwyczajani przez sieć do rezygnacji ze standardowych produktów na rzecz tych bardziej ekologicznych. W tym roku w ofercie dyskontu zabrakło, chociażby plastikowych talerzy i sztućców, które zostały zastąpione przez produkty ulegające rozkładowi naturalnemu dużo szybciej.

Tym razem, sklep zaprezentował nową kolekcję ubrań swojej marki Crivit, która została stworzona z materiałów pozyskanych z odzysku. Z tego, co wiadomo, artykuły zostały stworzone między innymi z sieci wędkarskich, butelek, czy starych, ale przetworzonych materiałów włókienniczych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czy można bezpiecznie chodzić w ubraniach "ze śmieci"?

Wielu klientów sklepu może mieć wątpliwości, czy zakładanie ubrań wykonanych wyłącznie z materiałów z odzysku jest, aby na pewno zdrowe. Szefostwo sieci przekonuje i udowadnia, że tak, ponieważ każdy z wykonanych przez nich produktów z marki będzie posiadał certyfikat Tested Quality przyznawany przez Instytut Hohenstein, czy OEKO-TEX, świadczący o tym, że ubrania będą nadawać się do użytku, a także wykonane są z wysokiej jakości materiałów.

Dzisiaj grzeje: 1. Gwiazda TVN przez chorobę syna rzuciła karierę. Jest nieuleczalnie chory, dla niego poświęciła wszystko
2. Straszna katastrofa lotnicza za granicą! Skrzydło rozcięło dom, pilot wyleciał w powietrze

Nie ma co ukrywać, że taki odważny krok wprowadzenia innowacyjnego produktu na Polski rynek jest kolejnym dowodem na to, że moda na ekologię coraz mocniej zaznacza swoją obecność w naszym kraju. Jeśli ubrania wykonane ze śmieci okażą się sprzedażowym strzałem w dziesiątkę, to niewykluczone, że inne sieci sklepów mogą pójść za ciosem i wprowadzać do swoich ofert kolejne ekologiczne produkty nie odnoszące się tylko do żywności.

Najlepsze newsy dnia:

  1. MILIONY Polaków oszukanych. Oszuści sprzedawali rozcieńczone mleko
  2. Dramat polskiej piosenkarki. Jej kochanek popełnił samobójstwo, znaleziono go w wannie z workiem foliowym na głowie
  3. Gwiazdor TVN w wulgarnych, szowinistycznych i niegodnych splunięcia słowach upokorzył Dodę na wizji
  4. Dieta Magdy Gessler podbija Polskę. Schudła w zastraszającym tempie
  5. Tragedia i cud w Toruniu. Malutkie dziecko wypadło z 11 piętra i ciągle żyje. Może umrzeć w ciągu następnych godzin

Źródło: SuperExpress

Następny artykuł