Kasjer w Lidlu nie wiedział, że ktoś go widzi. Teraz jego zdjęcie znalazło się na okładkach największych gazet

Kasjer w Lidlu nie wiedział, że ktoś go widzi. Teraz jego zdjęcie znalazło się na okładkach największych gazet Źródło: .

Lidl stał się miejscem niesamowitego wydarzenia. Kasjer sieci supermarketów znalazł się nagle w centrum zainteresowania po tym, jak zrobił rzecz, na którą niejeden nie miałby odwagi. Jego historia jest na ustach wszystkich.

Lidl znalazł się nagle w centrum uwagi po tym, jak jeden z pracowników sieci supermarketów dopuścił się zaskakującego czynu w godzinach pracy. Mężczyzna pracujący na kasie nie wiedział, że ktoś zauważył to, co zrobił i nie wiedział jak zareagować na swoje zdjęcie, które następnego dnia pojawiło się na okładkach gazet.

Lidl był miejscem wyjątkowego zdarzenia

David Vance pracuje jako kasjer w sklepie Lidla w Belfaście, stolicy Irlandii Północnej. Mężczyzna jest bardzo skromnym, empatycznym człowiekiem. Pewnego dnia w pracy - a dokładniej 24 września 2019 roku - postanowił wykonać dobry uczynek.

35-letni kasjer zauważył, że karta kredytowa jednego ze stałych bywalców jego sklepu była wielokrotnie odrzucana przez terminal. Uznał, że skoro zna starszego pana z widzenia, może wyświadczyć mu drobną przysługę. Bez słowa zapłacił za jego zakupy swoimi pieniędzmi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Klient nie zauważył szczodrości kasjera i zadowolony odszedł z siatkami pełnymi zakupów, ale gest nie uszedł uwadze jednej z klientek, które czekały w kolejce za starszym mężczyzną. Napisała ona o wyjątkowym zachowaniu Davida Vance'a na strone "Lidl Northern Ireland", gdzie klienci sieci supermarketów mogą dzielić się recenzjami swoich doświadczeń w sklepach na terenie całej Irlandii Północnej.

- Widziałam jak dyskretnie płaci i jakby nigdy nic zamyka kasę. Chciałam poinformować, że jest to jeden z najmilszych uczynków, jakie kiedykolwiek widziałam ze strony personelu… Byłoby miło, gdyby kasjer usłyszał podziękowanie, którego nie otrzymał od klienta, któremu pomógł - napisała 43-letnia kobieta w poście na Facebooku.

Zarząd firmy jest dumny z pracownika

Post spotkał się entuzjastyczną reakcją rzeszy klientów Lidla, ale spotkał się również z aprobatą zwierzchników dobrodusznego kasjera. 

- David jest fantastycznym ambasadorem naszej firmy. Cieszymy się, że klientka zauważyła jego czyn - powiedział rzecznik prasowy firmy w rozmowie z "Belfast Live". 

Dzisiaj grzeje: 1. Przeżyła koszmar w polskim szpitalu. Lekarz podczas porodu urwał główkę jej dziecka
2. Piechociński przekazał druzgocące informacje o strasznej chorobie. Codziennie uśmierca 33 Polaków

Sam zainteresowany wydaje się być bardzo zaskoczony szumem, jaki powstał wokół jego czynu. 

- Podoba mi się praca z klientem, zwłaszcza, gdy może potrzebować pomocy. Jestem szczęśliwy, że mogłem zrobić coś miłego dla lojalnego klienta - powiedział mediom David Vance, którego twarz pojawiła się na pierwszej stronie "Belfast Telegraph".

Najlepsze newsy dnia:

  1. 1 MILION Polaków dostanie emeryturę liczoną na lepszych warunkach. Reszta musi zacisnąć pasa
  2. W dniu ślubu dostała list od byłego kochanka. Przeczytał go jej narzeczony i momentalnie zemdlał
  3. Po kościele w trakcie ślubu zaczęły rozchodzić się tajemnicze dźwięki. Nagle wszyscy się odwrócili i znieruchomieli
  4. Tragedia w szkole, nastolatek zadźgał kolegę. Nie wyjdzie szybko z więzienia, odpowie jak dorosły
  5. Po 17 latach odkrył, że dał się oszukać żonie. Poznał najgorszą prawdę nt. poczęcia syna

źródło: fakt

Następny artykuł