Lidl chwali się, ile płaci pracownikom. Kwoty mogą zaskakiwać

Lidl chwali się, ile płaci pracownikom. Kwoty mogą zaskakiwać Źródło: Flickr/Paulien Osse

Lidl uchyla rąbka tajemnicy w kwestii zarobków swoich pracowników. To, czego możemy dowiedzieć się z ich raportu, jest dość zaskakujące. Proponowane stawki w ogóle nie pokrywają się z wyobrażeniami o pracy na kasie.

Lidl ewidentnie próbuje przeciwdziałać szkodliwym stereotypom, które powstały na temat tak zwanej "pracy na kasie". Niegdyś było to zajęcie, przed którym rodzice straszyli dzieci, posyłając je na studia. Jak wynika z najświeższego raportu sieciówki, te czasy to już przeszłość. Z informacji, które możemy tam znaleźć wynika, że kasjerów stać już na godne życie - w przeciwności do niektórych absolwentów szkół wyższych.

Lidl dementuje pogłoski o niewolniczej pracy

Na temat pracy w supermarketach krąży wiele plotek. Ciężko zapomnieć historię pracowników Biedronki, którzy kilka lat temu skarżyli się, że ze względu na brak przerw i obciążające grafiki zmuszeni byli siedzieć za kasą w pampersach - bo po prostu nie mieli chwili, by udać się do łazienki. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Lidl prezentuje raport ze swojej działalności w latach 2017 - 2019. Zaszło tam wiele zmian. Ciekawi pewne przemieszczenie jeżeli chodzi o proporcje płci pracowników - tym razem to kobiety dominują supermarkety. W lutym 2019 roku Lidl zatrudniał na umowę o pracę 17561 osób, a w tym 13552 kobiet i zaledwie 4009 mężczyzn. Większość pracowników supermarketu mieści się w przedziale wiekowym od 30 do 50 lat. Najmłodszy pracownik to 18-latek, najstarszy natomiast jest o 50 lat od niego starszy. 

W Lidlu 70% stanowisk menedżerskich obsadzają kobiety. Supermarket chwali się tym, że około 50% awansów przeprowadzanych jest wewnętrznie, co znaczy, że zaczynając tam pracę mamy stosunkowo wysokie szanse wspięcia się wyżej w hierarchii. Najbardziej liczy się doświadczenie zebrane w firmie. 

- Gwarantujemy wszystkim naszym pracownikom umowę o pracę. Czas oraz warunki pracy organizujemy w taki sposób, aby umożliwić pracownikom w jak najwyższym stopniu łączenie życia zawodowego z prywatnym - donosi w raporcie Lidl. 

Dzisiaj grzeje: 1. Rodzice opłakiwali śmierć 2-letniego syna przy jego zwłokach. Po 2 godzinach dziecko obudziło się i skierowało do taty prośbę
2. Uwielbiana gwiazda walczy ze straszliwą chorobą. W Polsce choruje na nią ponad milion osób

Ile więc wynoszą zarobki przeciętnego pracownika Lidla? To oczywiście zależy od stanowiska.

- Nowy pracownik sklepu otrzymuje od 3100 do 3850 zł brutto. Po dwóch latach jego wynagrodzenie wzrasta do 3450 zł brutto w małych miejscowościach i do 4350 zł brutto w aglomeracjach - informuje w raporcie popularny supermarket.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jesteś klientem Play? No to masz problem. Sieć "nie widzi negatywnych skutków podwyżek cen"
  2. Na weselu uderzył żonę z całej siły podczas tańca. Goście byli wstrząśnięci
  3. Babcia ukarała 2-letnią wnuczkę. Teraz dziecku grozi amputacja stóp
  4. Pies zgubił się na wakacjach i desperacko próbował odnaleźć swojego pana. Niewyobrażalne, co się z nim działo przez 3 lata
  5. Brat zgwałcił 14-letnią siostrę. Jednak największy cios zadali jej właśni rodzice

źródło: wprost

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News