Prawda o zarobkach w Lidlu poraża. Wielu się tego nie spodziewało

Prawda o zarobkach w Lidlu poraża. Wielu się tego nie spodziewało Źródło: Wikipedia/Aljona

Lidl, niemiecka sieć dyskontowa, pobiła kolejny rekord. Zarobki pracowników są tam bardzo wysokie, a z roku na rok stają się większe. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jaką pensję można dostać, pracując dla tej marki. Wiele osób będzie całkowicie zaskoczonych.

Lidl to pochodząca z Niemiec sieć dyskontów, która działa już na terenie 26 państw. W spółkę w chodzi także inny popularny sklep, Kaufland. Ze względu na swoje przystępne ceny i dobre lokalizacje supermarkety są bardzo chętnie wybierany przez Polaków. Jak się okazuje, Lidl bardzo dużo na tym zarabia.

Lidl przynosi coraz większe zyski

Nie tylko sam sklep zarabia spore pieniądze. Również jego pracownicy nie mają na co narzekać. Obsługa tego dyskontu dostaję jedną z najwyższych pensji, jeśli chodzi o tego rodzaju stanowiska. Nietrudno jest też awansować w strukturach firmy i otrzymać z tego tytułu podwyżkę. 

Zwykły kasjer może liczyć na na zarobki  rzędu 3 tys. złotych brutto. Im dłuży staż, tym większa szansa na zwiększenie pensji. Po dwuletnim okresie zatrudnienia kwota ta może wzrosnąć do 3 250 zł, a nawet do 4 350 zł brutto. Nic dziwnego, że Lidl tak hojnie płaci. Z ostatnich raportów wynikło, że zarobił rekordową sumę pieniędzy, przebijając tym samym inne sklepy. 

Kwota, jaką w ostatnim roku zarobił Lidl, zdumiewa wszystkich

- Przychody Lidla wyniosły w 2018 roku 18,3 mld zł netto. Natomiast liczba pracowników zatrudnionych w strukturach firmy Lidl Polska osiągnęła ponad 18 000 osób. Nakłady inwestycyjne w minionym roku obrotowym wyniosły 1,1 mld zł - powiedziała Aleksandra Robaszkiewicz, która pracuje dla biura prasowego tej sieci.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak dodała później Aleksandra Robaszkiewicz, Polski oddział sklepów Lidl generuje około 5 proc. globalnych przychodów firmy. Kaufland, który także należy do spółki zarobił połowę mniej, "zaledwie" 9,9 miliarda złotych. Lidl stał się zatem liderem. Jego sukcesem jest wiele lokalizacji, dość niskie ceny i szalone promocje podczas których wyprzedawane są bardzo dobre, czasem luksusowe, produkty. 

Niestety Lidl nie przebił lidera w dziedzinie marketów czyli Jeronimo Martins Polska. Właściciel Biedronki miał w 2018 roku aż 51,4 mld zł przychodów.

  1. Danuta Wałęsa w mocnych słowach o Jarosławie Kaczyńskim. „Nie ma żony, a chce rządzić kobietą i całym krajem
  2. Joanna Liszowska była zaręczona ze znanym polskim aktorem. Ona miała 24-lata, on prawie 40
  3. Biedronka zmieniła sposób płatności! Starsze osoby mocno się zdziwią
  4. Janowski o nowej odsłonie "Jaka to melodia". Tego się nie spodziewaliśmy
  5. Loska w śpiączce usłyszał o śmierci Kory. Żona zdradziła jego wstrząsającą reakcję
  6. Nie uwierzycie! Tak wygląda grób Przybylskiej prawie 5 lat po jej śmierci

 Źródło: Gazeta Pomorska

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu