Twierdzi, że Lidl oszukuje klientów. Ma twarde dowody, wszystko nagrał i opublikował

Twierdzi, że Lidl oszukuje klientów. Ma twarde dowody, wszystko nagrał i opublikował Źródło: Wikimedia Commons/Jaggery

Lidl jest zaraz po Biedronce najpopularniejszą siecią sklepów dyskontowych w Polsce. Choć na co dzień kojarzy się z promocjami i atrakcyjnymi cenami, teraz jeden z klientów oskarżył sieć o oszustwo.

Lidl - według pewnego Polaka - oszukuje swoich klientów. Pewien użytkownik portalu społecznościowego Twitter zamieścił film, w którym pokazuje rzekome oszustwo, do którego dopuścił się jeden z producentów jedzenia. Internauta postanowił wykonać pewien test, który sprawdzi uczciwość producenta oraz całej sieci.

Lidl w opinii internauty oszukuje Polaków. Negatywna opinia na Twitterze

Użytkownik Tomek wstawił na portal społecznościowy film, gdzie waży produkty ze znanego w Polsce dyskontu. Użytkownik najpierw rozpakował łososia z paczki, następnie wyrzucił sos w torebce (który był w środku paczki) i położył samego łososia z podkładką na wadze.

Wynik na wadze wskazywał 101 gram, a na paczce była mowa o 120 gramach. Chwilę później internauta zważył produkt bez podkładki, a waga pokazała liczbę 95, czyli aż o 25 gramów mniej, niż na opakowaniu. Wpis z filmem użytkownik portalu opatrzył także odpowiednim opisem.

- Tak Lidl robi Polaków w ciula - napisał.

Niektórzy komentujący zwrócili mu uwagę, że waga produktu jest podana razem z sosem, a internauta ważył łososia bez torebki z dipem.

- Przecież jest napisane na opakowaniu, że "zawiera sos..." Po cóż było zadawać sobie trud z filmowaniem wagi? Na opakowaniach różnych śledzi marynowanych producenci piszą: "masa netto po odcieku" - sprostował kolejny użytkownik. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nie jest to pierwsza skarga klientów. Inny internauta pokazywał już problemy z wagą produktów

Jakiś czas temu na portalu "Wykop" pewien użytkownik zauważył, że w jego opakowaniu z serkiem wydaje się być mniej produktu, niż zwykle. Postanowił więc zważyć opakowanie z jedzeniem i okazało się, że produkt ważył 154 gramy, kiedy na opakowaniu zadeklarowano 200.

Skonsternowany internauta postanowił sprawdzić, czy jest to jednorazowy przypadek, czy sprawa dotyczy też innych opakowań serka. Okazało się, że jedynie jedna z pięciu paczek z serkiem miała prawidłową wagę.

Z kolei kiedy użytkownik spróbował położyć inny produkt ze sklepu - czekoladę, okazało się, że waży ona dokładnie tyle, ile powinna. Problem okazał się leżeć więc nie tyle w sklepie, co w producencie nabiału.

Źródło: twitter/warawko

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emerytura Henryki Krzywonos jest GIGANTYCZNA! Legenda Solidarności opływa w bogactwo. Zdębiejecie na widok tych kwot!
  2. Małgorzata Kożuchowska pokazała partnera. Fani OSŁUPIELI wiedząc kim jest.
  3. Uczestniczka "Mam talent" nie żyje. Została znaleziona przez przechodniów w rzece
  4. Jak wyglądała Jolanta Kwaśniewska na swoim ślubie? Zbieramy szczęki z podłogi
  5. Koszmar córki Beaty Tyszkiewicz. Nie miała pojęcia, co jej ojciec zrobił 10 miesięcy przed śmiercią
  6. Zdjęcie Kasi Cichopek z ptakiem między nogami w sieci. Fani nie spodziewali się tego po aktorce

Źródło: Twitter

Następny artykuł