Pan Tomasz poszedł do Lidla w piątkowy wieczór. Gdy usłyszał pytanie kasjerki, myślał, że żartuje, ale prawda była o wiele gorsza

Pan Tomasz poszedł do Lidla w piątkowy wieczór. Gdy usłyszał pytanie kasjerki, myślał, że żartuje, ale prawda była o wiele gorsza Źródło: By Psicopatria - praca własna / CC BY-SA 4.0 / https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Lidl_amadora.jpg

Kasjerka z sieci sklepów Lidl zaskoczyła jednego z klientów w piątkowy wieczór. Pan Tomasz zrobił szybkie weekendowe zakupy, aby skorzystać z wolnego czasu, nieco się zrelaksować i uwolnić myśli. Niestety, przy kasie usłyszał zaskakujące pytanie i sam nie wiedział, co odpowiedzieć.

Lidl ustosunkował się do sytuacji i wytłumaczył, czy pytanie kasjerki było zasadne. Przepisy są w tej kwestii nieubłagane. Jednak czy pan Tomasz rzeczywiście musiał mocno się rozczarować?

Klient został zaskoczony przy kasie

Pan Tomasz ma już prawie 40 lat i jak sam przyznaje, nawet w maseczce nie wygląda zbyt młodo. Widać zmarszczki i postępującą łysinę, dlatego kiedy wybierał się do Lidla w Chrzanowie nawet nie przypuszczał, że będzie musiał skonfrontować się z kasjerką. W piątek wieczorem w koszyku wylądowało kilka butelek piwa bezalkoholowego 0,0% i przekąski. Przy kasie spotkało go spore rozczarowanie, które opisał w rozmowie z "Gazetą Krakowską".

Kasjerka, chwytając za butelkę piwa spytała pana Tomasza czy ten ma dowód osobisty. Mężczyzna mocno się zdziwił, ponieważ na pierwszy rzut oka widać, że już dawno skończył 18. rok życia. Sądził, że dokument nie jest mu potrzebny. Niestety, tamtego wieczora nie było mu dane raczyć się napojem bezalkoholowym.

Sklepy Lidl weryfikują wszystkich, którzy wyglądają na mniej niż 30 lat

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Sprzedawca nie ma podstaw prawnych, by przy zakupie piwa 0,0 proc. żądać dowodu osobistego - tłumaczy mł. asp. Iwona Szelichiewicz, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Chrzanowie. Funkcjonariuszka dodaje, że mimo braku alkoholu etylowego w składzie, nawet nieletnie osoby nie powinny pić tego typu produktów, ponieważ mogą wyrobić w sobie nawyk, który doprowadzi do alkoholizmu. Policjantka sprostowała także, że piwo bezalkoholowe można spożywać w miejscu publicznym.

Dzisiaj grzeje: 1. Media podały wstrząsającą wiadomość. Niestety, choroba okazała się silniejsza, aktor osierocił synka

2. Media obiegła bardzo smutna wiadomość. Nie żyje aktor, którego kochały miliony Polaków

Sklepy Lidl przy sprzedawaniu alkoholi, nawet tych bezalkoholowych, opierają się na stanowisku Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Alkohole i papierosy nie są sprzedawane młodzieży, a osoby młode pytane są o dowód. Ta sama praktyka dotyczy też dorosłych.

- Sprzedawcy, kasując produkty alkoholowe oraz piwa bezalkoholowe, prewencyjnie weryfikują wiek konsumentów wyglądających na mniej niż 30 lat - komentuje Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications Lidl Polska. Jednak pan Tomasz wyglądał zdecydowanie na więcej niż 30 lat, a mimo to i tak musiał obejść się smakiem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nasze babcie znały fenomenalny sposób na odstraszenie komarów. 1 niezbędny składnik na pewno masz pod ręką
  2. Wielki sukces Igi Świątek. Polka była bezlitosna w trakcie turnieju, prawdziwa dominacja i wielkie zwycięstwo
  3. Za pozornie zwykły banknot możesz dostać nawet 3000 zł. Wystarczy zwrócić uwagę na jeden drobny szczegół
  4. Ogromna zmiana dla wszystkich podróżujących. Linie lotnicze wprowadziły najsurowszy jak do tej pory zakaz
  5. Kayah przerwała milczenie. Wyznała druzgoczącą prawdę o swoim ojcu, jak mógł jej zrobić równie okropną rzecz?
  6. Była na samym szczycie, kochała ją cała Polska. Oto jak skończyła Maryna z „Janosika”

Źródło: Gazeta Krakowska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News