Wcale nie jest tak tanio? Zbledniejecie, jak zobaczycie, ile Polacy wydali w ubiegłym roku w Lidlu

Wcale nie jest tak tanio? Zbledniejecie, jak zobaczycie, ile Polacy wydali w ubiegłym roku w Lidlu Źródło: Wikimedia Commons/Leinad

Lidl pokazał swoje wyniki sprzedażowe. Okazało się, że jest drugim najbardziej dochodowym sklepem w Polsce. Z wyników można dowiedzieć się także, że Polacy zostawiają w sklepach niebagatelne sumy.

Lidl ma teraz powody do radości - sieć dyskontów notuje na polskim rynku ogromne sukcesy. Z danych sprzedażowych z ubiegłego roku, wynika, że zarobki Lidla w Polsce stanowią 5,2% przychodów firmy. Polacy zostawili przy sklepowych kasach miliardy złotych.

Lidl liczy zyski, Polacy płacą. Gigantyczne kwoty zostawione w sklepie

W 2018 roku Polacy wydali w Lidlu aż 18,3 miliarda złotych. Jest to wzrost o 14,03% względem 2017 roku. Przeliczając to na liczbę ludności kraju, wychodzi na to, że jedna osoba wydała 476 złotych w sklepie należącym do niemieckiej spółki Schwarz. Spółka osiągnęła w ubiegłym roku zysk 103,4 miliarda euro. Przychody spoza Niemiec, odpowiadają aż za 2/3 przychodów całej grupy.

Prezes polskiego oddziału Lidla przyznał, że mimo zakazu handlu w niedzielę sklep nie zanotował strat, a poziom sprzedaży utrzymał się na podobnym poziomie, co w ubiegłych latach. Ponadto w niedawnym czasie Lidl uruchomił sklep internetowy, który może zwiększyć przychody spółki. Obecnie jednak nie ma danych na temat tego, jakie pieniądze zarabia sieć sklepów na sprzedaży przez internet.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W skład spółki, do której należy Lidl, wchodzi również sieć sklepów Kaufland. Ta jest jednak daleko od czołówki, którą w Polsce stanowi Lidl i Biedronka. W 2018 roku Kaufland zaliczył w Polsce zyski na poziomie 9,9 milionów złotych, co było spadkiem o 3,3% przedtem.

Zatrudnienie w sklepach Lidla. Niemieckiej sieci dalej daleko do Biedronki

Lidl w Polsce ma już 672 sklepy. W 2019 roku Lidl planuje rozbudować swoją sieć do liczby 700 sklepów. Liczba ponad 600 sklepów pozwoliła na zatrudnienie ponad 18 tysięcy pracowników.

Niekwestionowanym liderem na polskim rynku jest jednak spóła Jeronimo Martins, która w kraju jest posiadaczem sieci sklepów Biedronka. W 2018 roku zaliczyła wzrost o 5,96%, co dało kwotę 51,4 miliardów przychodów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cała prawda o mężu Danuty Holeckiej! Nie zgadniecie, czym zajmuje się mąż królowej TVP! Oczy wam wyjdą z orbit
  2. 71-letnia kobieta przeszła operację plastyczną dla swojego młodszego męża. Efekt zwali was z nóg!
  3. Po wielu latach brutalna prawda wyszła na jaw. Skandaliczne fakty o Matce Teresie
  4. Gdzie mieszka Boczek z Kiepskich?! Będziecie w wielkim szoku
  5. Król disco polo zmiażdżył Sławomira! Ujawnił całą brutalną prawdę o gwiazdorze
  6. Lidl apeluje o zwrot popularnego produktu. Zawiera niebezpieczny dla zdrowia związek

Źródło: Lidl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News