Lidl apeluje o zwrot popularnego produktu. Zawiera niebezpieczny dla zdrowia związek

Lidl apeluje o zwrot popularnego produktu. Zawiera niebezpieczny dla zdrowia związek Źródło: fot.youtube.com/ZDF

Lidl zaapelował do swoich klientów. Jak się okazuje, w jednym z najpopularniejszych produktów popularnej sieci dyskontu znaleziono niebezpieczny związek, który może zagrażać zdrowiu i życiu klientów. Czy sieć odpowie za wprowadzenie do Polski niebezpiecznego artykułu?

Lidl to bez wątpienia jeden z najbardziej lubianych i najchętniej odwiedzanych sklepów w Polsce. Pomimo tego, że sieć cieszy się bardzo dobrą opinią wśród swoich konsumentów, to ostatnio w ofercie dyskontów znalazł się artykuł, który mógł powodować zagrożenie dla zdrowia i życia klientów. Całemu zamieszaniu winna okazała się jedna z najpopularniejszych słodyczy, uwielbiana przez polskich klientów. Czy sklep poniesie konsekwencję wprowadzenia na rynek wadliwego produktu?

Lidl ostrzega przed własnym produktem

Jak się okazuje, w „Belbake Wiórkach Kokosowych” o wadze 200 gram obecny był zabroniony środek konserwujący, jakim jest dwutlenek siarki, który dla klientów cierpiących na nietolerancję związku mógł być wyjątkowo szkodliwy. Sklep apeluje o oddawanie i reklamowanie partii z datą do spożycia 22.11.2019 i o numerze 34452.

 - W ramach badań zostało stwierdzone, iż wyżej wymieniona partia produktu zawiera niezadeklarowaną substancję konserwującą - dwutlenek siarki. Klienci z nietolerancją dwutlenku siarki nie powinni spożywać wycofywanej partii produktu i zastosować się do komunikatu ze względu na możliwe wystąpienie nietolerancji wywołanej spożyciem. Dla pozostałych osób (bez nietolerancji dwutlenku siarki) produkt w pełni nadaje się do spożycia – czytamy w komunikacie Lidl Polska informującym o niebezpieczeństwie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czym jest dwutlenek siarki?

Dwutlenek siarki jest środkiem konserwującym, który ma za zadanie przeciwdziałać namnażaniu się niebezpiecznych bakterii na pożywieniu. Jako związek chemicznych pozwala także utrzymać pożywieniu estetyczny wygląd na długi czas. Niestety, ale pomimo swoich zalet, może być także bardzo toksyczny. Pomimo tego, że stosowany jest w chemii spożywczej, to jest także jednym ze składników smogu. Skutki spożycia dla osób, które są uczulone bądź nie tolerują dwutlenku siarki, mogą być bardzo szkodliwe. Najbardziej ucierpieć może układ pokarmowy. Jego uszkodzenie może zaowocować w gorączkę, wymioty, nudności i biegunki. Ponadto, wdychany dwutlenek siarki może uszkodzić nasze drogi oddechowe i doprowadzić do rozległych bóli głowy. Nie wiadomo jeszcze, czy market odpowie za wprowadzenie niebezpiecznego artykułu na rynek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragedia w rodzinie Grażyny Torbickiej. ZŁE informacje niepokoją dziennikarkę
  2. Ujawniono stare zdjęcia Beaty Szydło. Była premier wolałaby, żeby NIKT ich nie zobaczył. Doświadczycie szoku życia! 
  3. List córki do Martyny Wojciechowskiej rozrywa serce. To jednocześnie przykre i poruszające
  4. BEZCZELNE tłumaczenie mężczyzny, który celowo przejechał psa. Ujawniono fragment rozmowy
  5. Do sieci wyciekły prywatne zdjęcia Sławomira. Jego żona nie ma na sobie praktycznie NIC [Zdjęcia]
  6. Koszmarne anomalie pogodowe, pojawią się niebezpieczne wyładowania. Pilny alert IMGW w TVN

źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News