Lider znanego polskiego zespołu trafił do szpitala w wyniku groźnej eksplozji we własnym garażu. Funkcjonariusze podejrzewają, że muzyk próbował skonstruować w garażu bombę.

Andrzej J., lider grupy Sumptuastic (kilkanaście milionów wyświetleń na Youtube) został ranny w wyniku wybuchu w swoim garażu, w Bolesławcu na Dolnym Śląsku. Eksplozja bardzo poważnie uszkodziła muzyka. Andrzej J. ma silne obrażenia klatki piersiowej, stracił trzy palce i ma pęknięte bębenki uszne. Doznał też groźnego uszkodzenia wzroku.

Wiadomość o eksplozji szybko dotarła do policji, która przybyła na miejsce. Wtedy doszło do… drugiego wybuchu. Co więcej, ranny został także jeden z funkcjonariuszy.

– Andrzej J. może mieć nie tylko poważne problemy zdrowotne ale i prawne. Wszczęto śledztwo w sprawie wytwarzania, bez wymaganego zezwolenia, substancji wybuchowej mogącej sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia ludzkiego albo mienia w wielkich rozmiarach – powiedziała prokurator Violetta Niziołek

Chociaż Sumptuastic swoje najlepsze lata ma za sobą, to niegdyś cieszył się naprawdę dużą popularnością. Niektóre z ich przebojów były wyświetlane na YouTube nawet kilkanaście milionów razy.

https://www.youtube.com/watch?v=Zk0Syf_WWFk

https://www.youtube.com/watch?v=XKbtZ0y3hgk

źródło: Gazeta Wrocławska.

...

Zobacz również