Lider U2 krytykuje Polskę w Kongresie. "Hipernacjonalizm, musimy stawić mu czoła"

Lider U2 krytykuje Polskę w Kongresie. "Hipernacjonalizm, musimy stawić mu czoła" Źródło:

Lider legendarnej grupy muzycznej U2 mocno skrytykował Polskę oraz Węgry. Bono uważa, że państwa te reprezentują "hipernacjonalizm". Słowa padły w amerykańskim Kongresie w związku z tematem uchodźców i stanowiskiem polskich oraz węgierskich władz. 

Bono odniósł się do europejskiej solidarności i budowania wspólnoty po upadku berlińskiego muru. Twierdzi, że w 2016 roku powstają kolejne mury, które dzielą narody. Uważa, że największym zagrożeniem jest nacjonalizm i mowa nienawiści, które należy zwalczać.

- Widzieliśmy w latach 40. jakie ma to skutki. Musimy stawić czoła zagrożeniu, za jakie uważam nacjonalizm. Polska i Węgry to hipernacjonalizm - mówił.

Gwiazdor jest również przerażony tym, że Wielka Brytania zdecyduje w referendum nad swoim dalszym członkostwem w Unii Europejskiej. Twierdzi, że Amerykanie mają wiele powodów, by przejmować się sytuacją w Europie, ponieważ "jest to najbliższy sojusznik USA".

Bono skrytykował polskie i węgierskie władze, a jako przykład do naśladowania podał Angelę Merkel. Według muzyka, kanclerz Niemiec "zasługuje na nagrodę za swoje pokojowe działania", ponieważ kontynuuje swoją politykę, mimo rozłamu we własnej partii.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: onet.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News