Rosyjska agencja TASS poinformowała, że jeden z liderów rosyjskiej opozycji Borys Niemcow został zastrzelony na ulicy, w centrum Moskwy nieopodal Kremla. Niemcow miał prowadzić marsz przeciwko polityce ekonomicznej Kremla i wojnie z Ukrainą. 

Niemcow został zastrzelony w sposób, który przypomina gangsterskie porachunki. Oddano aż sześć strzałów, w centrum Moskwy, blisko Kremla. Morderstwo miało miejsce w piątek 27 lutego wieczorem. Napastnicy wybiegli z samochodu i zastrzelili go z pistoletu.

Niemcow był zadeklarowanym przeciwnikiem Putina, jednym z liderów opozycji. Stał na czele takich ugrupowań jak Sojusz Sił Prawicowych i Republikańskiej Partii Rosji. W latach 1997-1998 był wicepremierem rządu, kandydował też na urząd prezydenta Federacji Rosyjskiej. Żył 55 lat.

Niemcow otwarcie mówił, że jest zagrożony. W wywiadzie dla gazety „Sobiesiedik” mówił, że jego matka podczas rozmów telefonicznych apeluje do niego: „Kiedy przestaniesz krytykować Putina? On cię zabije”.

Jak twierdził, nie bał się aktywnej działalności w polityce i krytyki Putina – pisze gazeta.pl

źródło: buzzfeed.com, fakt.pl, gazeta.pl

fot. Wikipedia Commons

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.