Lider krymskich Tatarów dopuszcza możliwość zbrojnego ataku na Krym

Lider krymskich Tatarów dopuszcza możliwość zbrojnego ataku na Krym Źródło:

Przywódca Medżlisu Tatarów krymskich Refat Czubarow we wtorek, 26 kwietnia, poinformował widzów ukraińskiego Kanału Piątego, że Ukraina nie powinna wykluczać możliwości zbrojnego ataku na Półwysep Krymski.

Czynnik wojskowy nie może być tak po prostu odrzucony. Powinniśmy odrobić naszą część pracy domowej – wzmocnić armię. Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na flotę” – powiedział Czubarow.

Według Tatara Kijów powinien prowadzić aktywną współpracę na polu militarnym z Bułgarią, Gruzją, Rumunią i Turcją, ponieważ te kraje odczuwają podobne do Ukrainy zagrożenie płynące ze strony Rosji.

Czubarow stwierdził także, że w niektórych krokach społeczności międzynarodowej widzi próbę „oszukania samych siebie”. Słowa te tyczą się wsparcia dla narodu ukraińskiego, w tym przypadku okazywanego poprzez sankcje nałożone na Federację Rosyjską.

Czubarow zapowiedział, że w najbliższym czasie wybiera się do Niemiec gdzie odbędzie szereg spotkań z prominentnymi urzędnikami. „Pokażę im nie słowami, ale faktami, że ich oczekiwania dotyczące tego, że Rosja będzie wypełniać warunki porozumień z Mińska to iluzja” – dodał.

W kwietniu prokuratura Krymu zdecydowała o zawieszeniu działalności tatarskiego Medżlisu. Stowarzyszenie było organem samorządu Tatarów krymskich. Organizacja została oskarżona o działalność ekstremistyczną. O zdarzeniu informowaliśmy wcześniej w tej wiadomości (http://pikio.pl/krym-prokuratura-zdelegalizowala-tatarski-medzlis/).

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

Józef Gawron, źródło: http://interfax.com.ua/news/general/339974.html

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu