Liczniki prądu zaczęły wariować! Sprawdź swój
Bartłomiej Chudy - 2 Grudnia 2018

Liczniki prądu zaczęły wariować! Sprawdź swój

Awaria prądu może wywołać niemały zamęt. W wariującymi licznikami prądu mają zmagać się mieszkańcy centralnej i wschodniej Polski. Awarię systemu potwierdziła Polska Grupa Energetyczna. 

Awaria prądu zdarza się przeważnie w najmniej spodziewanym momencie. Nierzadko okazuje się, że nie jesteśmy przygotowani na sytuację, w której nagle zgasną światła.

Wielki problem Polaków. Awaria prądu w domach

Przed kilkoma dniami doszło w Polsce do niespodziewanej awarii prądu. Sprawa jest o tyle poważna, że nie chodzi o techniczną usterkę. Jak informuje Radiozet.pl, problem jest systemowy, a przerwy w dostawie energii pojawiły się w Skarżysku-Kamiennej (woj. świętokrzyskie). Sprawa dotyczy odbiorców, którzy rozliczają się w ramach tzw. liczników przedpłatowych. Działają one na zasadzie telefonu na kartę i każdej innej usługi z góry określonym limitem. Takie liczniki są dobrą opcją dla oszczędnych klientów, którzy mają szczególne uczulenie na przepłacanie za rachunki. W tym przypadku klient kupuje interesującą go energię, a później wykorzystuje ją wedle uznania. Tym razem tacy odbiorcy prądu stanęli w obliczu poważnego kryzysu. Reporter Radia Zet poinformował, że pojawiły się braki w dostawie prądu. Same liczniki miały jednak działać bez zmian. – Nie mam możliwości doładowania energii elektrycznej. Rozwiązania nie ma. Jak długo będziemy marznąć? To jest ciekawa sprawa! – zapytał rozmówca radia. Alarm trafił szybko do PGE. Spółka zaleciła mieszkańcom, by problem przekazywali pogotowiu energetycznemu. - Problem nie jest techniczny. Zawiodły systemy informatyczne – informowało media biuro prasowe PGE Dystrybucja.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
MyszaBiedronka. O czym woleliby nie mówić klientom [ZDJĘCIA]Czytaj dalej

Problem z prądem priorytetem dla PGE

Radio podaje przykład odbiorcy ze Skarżyska-Kamiennej, który marznie w swoim ogrzewanym prądem domu. Spółka apeluje, by zgłaszać problemy do pogotowia energetycznego, którego pracownicy mają jeździć i resetować liczniki. Możliwe, że awaria dotyczy całej wschodniej i centralnej Polski. Użytkownikom systemu z naliczaniem przedpłatowym zalecamy kontrolę zużycia. W przypadku wariującego licznika należy skontaktować się z pogotowiem energetycznym i spółką PGE. Słuchacz był zapewne niejedynym przypadkiem, który służby musiały zweryfikować. Sprawa jest szersza i może dotyczyć większego rejonu Polski. W kontekście temperatur poniżej zera sprawa naprawy systemu wydaje się dla PGE priorytetem.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wkrótce w Polsce będziemy mieć najdroższy prąd w Europie? Niepokojące
  2. UJEMNE rachunki za prąd? Od stycznia idą wielkie zmiany
  3. Znaki zodiaku i ich NAJWIĘKSZE zalety. Jakie ma twój?
  4. Zamykają je żywcem w "grobach". Później wszyscy je ze smakiem jemy
Kosmetyki rodem z PRLZapachy PRL-u. 12 kosmetyków, po które Polacy wciąż chętnie sięgająCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News