O dzisiejszym zamachu w Monachium mówią już wszyscy. Informacji jest tyle, że trudno się w nich połapać – zwłaszcza, że część pozostaje sprzeczna. Najważniejsze z nich są dwie: liczba ofiar oraz miejsce pobytu terrorystów.

AKTUALIZACJA: Nie żyje 10 osób.

Jeśli chodzi o liczbę ofiar śmiertelnych, to – niestety – ciągle rośnie. Na początku mówiło się o trzech zabitych, potem o sześciu, a jeszcze chwilę temu – ośmiu. Obecnie liczba ta urosła do dziesięciu ofiar śmiertelnych, jednak nie można wykluczyć, że wkrótce wzrośnie. Prawdopodobieństwo takiego scenariusza jest o tyle wysokie, że sprawcy pozostają na wolności.

Choć zatrzymano ruch w Monachium, a poszukiwania z udziałem służb specjalnych trwają, do tej pory nie udało się wyśledzić terrorystów. Wiadomo jedynie, że było ich trzech. Nie można wykluczyć, że służby są już blisko odnalezienia sprawców, jednak nie dowiemy się o tym przed ich faktycznym ujęciem. Taka decyzja została podjęta ze względów bezpieczeństwa, aby terroryści mieli jak najmniej informacji o działaniach policji.

Zobacz również

A jednak błąd niemieckich mediów. Policja podała kto stoi za zamachem w Monachium

...