Wielki triumf Sekielskiego! Kolejny ksiądz odsunięty, sprawa trafiła do Stolicy Apostolskiej

Wielki triumf Sekielskiego! Kolejny ksiądz odsunięty, sprawa trafiła do Stolicy Apostolskiej Źródło: Fot. Pixabay.com/ID 12019 [zdj. poglądowe]

Licheń to miejsce, gdzie corocznie miliony turystów przyjeżdża, aby oddawać się duchowym rozważaniom. To właśnie tam znajduje się najbardziej znane sanktuarium, a także Zgromadzenie Księży Marianów, które podało właśnie do informacji medialnej, że kolejny ksiądz decyzją władz odsunięty został od "działalności duszpasterskiej".

Licheń to miasto, w którym znajduje się jedno z najbardziej znanych katolickich sanktuariów maryjnych. Jest tam też zgromadzenie księży marianów, którzy wydali właśnie oświadczenie związane z Eugeniuszem Machulskim w związku z głośną publikacją Tomasza Sekielskiego. Ksiądz pedofil został odsunięty od kapłaństwa.

Kolejny pedofil usunięty z Kościoła?

Film Tomasza Sekielskiego to produkcja, która w ostatnich dniach zdobyła olbrzymią medialną popularność. Na platformie Youtube, gdzie opublikowano dokument, obejrzany został on już przez ponad 7 mln widzów. Film "Tylko nikomu nie mów" przedstawia rzeczywistość Kościoła katolickiego, który nadal boryka się z problemem pedofilii, z którym nie radzą sobie hierarchowie kościelni.

Film natychmiast zmotywował władze kościelne do błyskawicznej reakcji i od czasu jego publikacji poinformowano już o kilku usunięciach księży pedofili z duchowieństwa. Między innymi o skazanym na 7 lat pozbawienia wolności Pawle Kani (który jest w trakcie odsiadywania swojego wyroku), którego Watykan suspendował przed Wielkanocą - co było reakcją od wielu lat oczekiwaną przez społeczność lokalną między innymi wrocławskich parafii, w których ten pracował.

Teraz kolejni hierarchowie, tym razem ze Zgromadzenia Księży Marianów, zdecydowali się usunąć duchownego, wydając w jego sprawie przełomowe oświadczenie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Licheń - oświadczenie Zgromadzenia Księży Marianów

Film Tomasza Sekielskiego zawierał fragment, w którym poruszono między innymi kwestię Eugeniusza Makulskiego, czyli byłego księdza, którego właśnie oficjalnie "odsunięto od pełnienia jakiejkolwiek działalności duszpasterskiej". Ksiądz oskarżony został o pedofilię.

 - Głębokim bólem napełnia nas cierpienie ofiar przestępstw pedofilii popełnionych przez ludzi Kościoła. Nic nie jest w stanie wynagrodzić im tej krzywdy. W odniesieniu do oskarżeń formułowanych wobec ks. Eugeniusza Makulskiego MIC – zgłoszone przypadki zostały przekazane do Stolicy Apostolskiej w trybie określonym obowiązującym prawem kościelnym. Ks. Makulski podporządkował się postanowieniom Stolicy Apostolskiej, zaś decyzją przełożonych zakonnych został odsunięty od pełnienia jakiejkolwiek działalności duszpasterskiej - czytamy w oświadczeniu Zgromadzenia Księży Marianów, które opublikowane zostało na portalu "Gość Niedzielny".

Teraz ks. Eugeniuszem Makulskim zajmuje się Watykan, który najprawdopodobniej wkrótce także wyda dokument ws. byłego już księdza.

  1. Co się dzieje z Roksaną Węgiel? Fani są zdruzgotani. Tysiące Polaków boi się o jej karierę, a wszystko przez zatrważającą wiadomość
  2. Tak szczera Anna Jantar nigdy nie była! Tuż przed śmiercią wyznała bolesną prawdę o swojej córce, Natalii. Jej słowa zmrożą wam krew w żyłach
  3. Prorok z zagranicy przeraził Polaków. Zapowiada nagłą zagładę milionów ludzi, wkrótce ma wydarzyć się najgorsze
  4. Nadchodzi prawdziwa groza. Nawet tragedie i katastrofy z wizji Jackowskiego są mniej przerażające
  5. Wiatr 80 km/h uderzy w Polskę! Potężne burze i alerty IMGW już dzisiaj
  6. Potężne trzęsienie ziemi!

Źródło: Gość Niedzielny

Następny artykuł