Wielki triumf Sekielskiego! Kolejny ksiądz odsunięty, sprawa trafiła do Stolicy Apostolskiej

Wielki triumf Sekielskiego! Kolejny ksiądz odsunięty, sprawa trafiła do Stolicy Apostolskiej Źródło: Fot. Pixabay.com/ID 12019 [zdj. poglądowe]

Licheń to miejsce, gdzie corocznie miliony turystów przyjeżdża, aby oddawać się duchowym rozważaniom. To właśnie tam znajduje się najbardziej znane sanktuarium, a także Zgromadzenie Księży Marianów, które podało właśnie do informacji medialnej, że kolejny ksiądz decyzją władz odsunięty został od "działalności duszpasterskiej".

Licheń to miasto, w którym znajduje się jedno z najbardziej znanych katolickich sanktuariów maryjnych. Jest tam też zgromadzenie księży marianów, którzy wydali właśnie oświadczenie związane z Eugeniuszem Machulskim w związku z głośną publikacją Tomasza Sekielskiego. Ksiądz pedofil został odsunięty od kapłaństwa.

Kolejny pedofil usunięty z Kościoła?

Film Tomasza Sekielskiego to produkcja, która w ostatnich dniach zdobyła olbrzymią medialną popularność. Na platformie Youtube, gdzie opublikowano dokument, obejrzany został on już przez ponad 7 mln widzów. Film "Tylko nikomu nie mów" przedstawia rzeczywistość Kościoła katolickiego, który nadal boryka się z problemem pedofilii, z którym nie radzą sobie hierarchowie kościelni.

Film natychmiast zmotywował władze kościelne do błyskawicznej reakcji i od czasu jego publikacji poinformowano już o kilku usunięciach księży pedofili z duchowieństwa. Między innymi o skazanym na 7 lat pozbawienia wolności Pawle Kani (który jest w trakcie odsiadywania swojego wyroku), którego Watykan suspendował przed Wielkanocą - co było reakcją od wielu lat oczekiwaną przez społeczność lokalną między innymi wrocławskich parafii, w których ten pracował.

Teraz kolejni hierarchowie, tym razem ze Zgromadzenia Księży Marianów, zdecydowali się usunąć duchownego, wydając w jego sprawie przełomowe oświadczenie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Licheń - oświadczenie Zgromadzenia Księży Marianów

Film Tomasza Sekielskiego zawierał fragment, w którym poruszono między innymi kwestię Eugeniusza Makulskiego, czyli byłego księdza, którego właśnie oficjalnie "odsunięto od pełnienia jakiejkolwiek działalności duszpasterskiej". Ksiądz oskarżony został o pedofilię.

 - Głębokim bólem napełnia nas cierpienie ofiar przestępstw pedofilii popełnionych przez ludzi Kościoła. Nic nie jest w stanie wynagrodzić im tej krzywdy. W odniesieniu do oskarżeń formułowanych wobec ks. Eugeniusza Makulskiego MIC – zgłoszone przypadki zostały przekazane do Stolicy Apostolskiej w trybie określonym obowiązującym prawem kościelnym. Ks. Makulski podporządkował się postanowieniom Stolicy Apostolskiej, zaś decyzją przełożonych zakonnych został odsunięty od pełnienia jakiejkolwiek działalności duszpasterskiej - czytamy w oświadczeniu Zgromadzenia Księży Marianów, które opublikowane zostało na portalu "Gość Niedzielny".

Teraz ks. Eugeniuszem Makulskim zajmuje się Watykan, który najprawdopodobniej wkrótce także wyda dokument ws. byłego już księdza.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co się dzieje z Roksaną Węgiel? Fani są zdruzgotani. Tysiące Polaków boi się o jej karierę, a wszystko przez zatrważającą wiadomość
  2. Tak szczera Anna Jantar nigdy nie była! Tuż przed śmiercią wyznała bolesną prawdę o swojej córce, Natalii. Jej słowa zmrożą wam krew w żyłach
  3. Prorok z zagranicy przeraził Polaków. Zapowiada nagłą zagładę milionów ludzi, wkrótce ma wydarzyć się najgorsze
  4. Nadchodzi prawdziwa groza. Nawet tragedie i katastrofy z wizji Jackowskiego są mniej przerażające
  5. Wiatr 80 km/h uderzy w Polskę! Potężne burze i alerty IMGW już dzisiaj
  6. Potężne trzęsienie ziemi!

Źródło: Gość Niedzielny

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News