Sanktuarium w Licheniu odpuszcza. Jest decyzja ws. pomnika kustosza-pedofila

Sanktuarium w Licheniu odpuszcza. Jest decyzja ws. pomnika kustosza-pedofila Źródło: Wikipedia/Praca własna, user Tomasz03

Licheń pojawił się w dokumencie Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu". Wyszło na jaw, że kustosz słynnego sanktuarium również był pedofilem. Podjęto już decyzję w jego sprawie.

Licheń był jednym z miejsc, które pojawiło się w najnowszym dokumencie Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu". Po wielu latach wyszło na jaw, że były kustosz słynnego sanktuarium Matki Bożej również dopuścił się molestowania seksualnego nieletnich. Jego ofiara zdecydowała się w końcu o tym opowiedzieć.

Ofiara byłego kustosza świątyni w Licheniu zdecydowała się przerwać milczenie i opowiedziała o swoich traumatycznych doświadczeniach. Ks. Eugeniusz Makulski - bo o nim mowa - początkowo wyróżniał chłopca za zaangażowanie w życie Kościoła, a następnie zaczął wykorzystywać go seksualnie. Dziś człowiek ten sam został księdzem i głośno piętnuje zło, które dzieje się w polskim Kościele.

Kustosz molestował dziecko. Licheń reaguje na dokument Sekielskiego

Ofiara byłego kustosza w dramatycznych słowach opowiedziała o swoich doświadczeniach:

- Stał przy biurku i mówił o tym, że ma zdolności bioenergoterapeuty, rozkładał ręce i przyciskał do siebie rozebrany. Potem kładł do łóżka. Jeśli coś jest koszmarem, to właśnie to. Jeśli jest piekło, to takie właśnie - napisał mężczyzna, którego w przeszłości molestował ks. Eugeniusz Makulski.

Sanktuarium w Licheniu zareagowało na wstrząsające fakty przedstawione w dokumencie "Tylko nie mów nikomu". Pomnik kustosza-pedofila został zasłonięty. Pielgrzymi, którzy codziennie odwiedzają Licheń, już nie będą go oglądać. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Pomnik kustosza-pedofila został zasłonięty

W odpowiedzi na dokument Sekielskiego podjęto decyzję o zasłonięciu pomnika ks. Eugeniusza Makulskiego, który stoi przed świątynią. Przedstawiony na nim kustosz klęczy przed papieżem Janem Pawłem II i przedstawia mu makietę świątyni. Odsłonięcie monumentu miało miejsce w 1999 roku.

W nocy z poniedziałku na wtorek zasłonięto monument białym materiałem. Od tej pory pielgrzymi odwiedzający Licheń nie będą go już oglądać.

Znana jest również decyzja w sprawie duchownego, który dopuścił się czynów pedofilskich. Marianie poinformowali, że ksiądz Makulski podporządkował się postanowieniom Stolicy Apostolskiej, a przełożeni zakonni ze Zgromadzenia Księży Marianów odsunęli go od pełnienia jakiejkolwiek działalności duszpasterskiej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gienek Loska walczy o życie! Lekarze podali przerażające informacje. Fani nie mogą wyjść z osłupienia. To straszne
  2. Okropna i druzgocąca tragedia w życiu Macieja Kurzajewskiego. Dziennikarz TVP stracił najważniejszą osobę w swoim życiu
  3. Rozenek zapytała syna, czy dzieci się z niego śmieją. "Nie mamo, to dorośli"
  4. Strasznie przykre informacje Polsatu. Nie żyje, miał tylko 15 lat
  5. TVN: 44 polskie dzieci jechały na wakacje. Autobus spłonął
  6. Szokujący zwrot z rana. Kolejna kobieta oskarża Jarosława Bieniuka

źródło: Interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News