W liceum powstaje klasa coachingowa. "Dałem dziewczynie w twarz, by się ogarnęła. Możemy wszystko"

W liceum powstaje klasa coachingowa. "Dałem dziewczynie w twarz, by się ogarnęła. Możemy wszystko"

Tego roczne wakacje obfitują w zaskakujące propozycje nowych profili klas. Liceum w Dąbrowie Górniczej jako pierwsze zaproponowało klasę coachingową. Program nauczania rozbawił internautów do łez.

Coaching zyskuje na popularności, w związku z tym jedno z liceów stworzyło specjalny profil, który ma szkolić przyszłych trenerów życia. Klasa rusza od tego semestru. Patronat nad nią objęły: Wyższa Szkołą Edukacji, Uniwersytet Śląski, Akademia Jana Długosza oraz Regionalna Izba Coachingu.

W ramach nauczania, oprócz zwykłych zajęć, mają się pojawić wcześniej nie widziane przedmioty takie jak Psychologia sukcesu z elementami coachingu. Zdaniem nauczycieli nauczy to młodych ludzi zwalczania samoograniczających przekonań oraz przedstawć im emocjonalne Aikido w praktyce. Oczywiście nie może też zabraknąć warsztatów wyjazdowych prowadzonych przez profesjonalistów.

Zdaniem dyrektora liceum klasa cieszy się ogromną popularnością i wszystkie 32 miejsca zostały szybko wypełnione. Jeden z przyszłych licealistów zapytany o swój wybór powiedział:

- Gdy zobaczyłem film z Proudem (red. coach, który na zajęciach kazał policzkować się nawzajem) śmiałem się i nie wierzyłem, że ktoś może tak pajacować na prawdę. Jednak wszystko się zmieniło kiedy dostałem po twarzy od kolegi, który chciał mnie zmotywować przed meczem. Zrozumiałem tę lekcje. Teraz zamierzam poznać wszystkie tajniki samodoskonalenia i brać wszystko na klatę. Rozumiesz? Mogę wszystko. Jeśli tylko w to uwierzę. Ostatnio dałem w twarz z liścia mojej dziewczynie, która nie chciała się ogarnąć. I wiesz co? Ogarnęła się. Czasem takie metody są najlepsze. Proste i motywujące - mówił nastolatek

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

 wk źródło:innpolska.pl

Następny artykuł