Szkolny zamordyzm. Dyrektor liceum w Szczecinku Arkadiusz Szczepaniak daje "upomnienia" dorosłym uczniom z absurdalnego powodu

Szkolny zamordyzm. Dyrektor liceum w Szczecinku Arkadiusz Szczepaniak daje "upomnienia" dorosłym uczniom z absurdalnego powodu Źródło: pxhere.com

Liceum w Szczecinku to miejsce, które jest już na ustach tysięcy Polaków. Mówi się, że nagany wypisywane pełnoletnim uczniom są na porządku dziennym. Mało tego, rzekomo zagrożone jest też bezpieczeństwo przebywających w placówce osób.

Liceum w Szczecinku, a dokładnie I Liceum Ogólnokształcące imienia Królowej Elżbiety, jest jedyne w swoim rodzaju. Uczniowie zgodnie twierdzą, że mogą ze szkoły wyjść, lecz jeśli będą chcieli wrócić, czeka ich nagana. Trzy takie upomnienia oznaczają ocenę w dół z zachowania na koniec semestru. Postanowiliśmy sprawdzić, czy to prawda?

Liceum absurdu? Dorośli dostają nagany?

Jak opowiadają uczniowie, wychodzą z liceum jedynie w czasie przerwy, by kupić sobie coś do jedzenia lub picia w pobliskim sklepie. W szkole działa sklepik, ale według uczących się tam osób nie opłaca się nabywanie tam produktów spożywczych, ze względu na ceny. Podobno odkąd wprowadzono nagany, w pierwszym dniu dyrektor osobiście dokonał aż kilku "spisań" nieświadomych jeszcze niczego uczniów. Również tych pełnoletnich.

- Chodzi ponoć o nasze bezpieczeństwo, ale przecież nie jesteśmy już dziećmi i wiemy jak sobie poradzić. Jakoś kiedyś nie było z tym problemu. Jeśli już mowa o bezpieczeństwie, to dlaczego droga (bramka) przeciwpożarowa w czasie lekcji też jest zamknięta? Dowiedzieliśmy się, że konserwator otworzy bramę, ale ogólnie ciężko go znaleźć! - relacjonują wzburzeni uczniowie.

Poprosiliśmy o komentarz włodarzy szkoły

Uczniowie buntują się przeciw takiemu traktowaniu. Do tej pory nie było problemu z tym, że ktoś wyszedł poza teren placówki, żeby się posilić. Stanowisko włodarzy liceum jest w tej sprawie jasne. Dyrektor, Arkadiusz Szczepaniak, informuje, że nigdy nie wolno było opuszczać placówki podczas lekcji i przerw, bo tak jest to ujęte w statucie szkoły. Wszystko przez względy bezpieczeństwa. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Udało nam się porozmawiać z panią wicedyrektor liceum, mgr Jolantą Szacik-Jankowską. Stwierdziła, iż zgodnie ze statutem szkoły uczeń opuszcza placówkę na własną odpowiedzialność. Dodała również, iż szkoła nie jest zamknięta, a przy drzwiach znajduje się dzwonek. 

Mówi także, że nie ma możliwości otrzymania nagany. Procedura nagany jest złożona i jest to akt prawny. Od początku roku nie było żadnej sytuacji, żeby jakikolwiek uczeń dostał taki wpis. Poinformowała również, że naganę poprzedza najpierw upomnienie.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat polskiej piosenkarki. Jej kochanek popełnił samobójstwo, znaleziono go w wannie z workiem foliowym na głowie

2. Rusin nagle zaatakowała Gessler na żywo w DDTVN. Kraśko od razu zareagował. "Ja bym tego na głos nie mówił"

Jolanta Szacik-Jankowska mówi również, że co najwyżej może ktoś uczniowi zwrócić uwagę odnośnie tego, kiedy coś dzieje się wbrew regulaminowi szkoły. Nawet jeśli uczeń jest pełnoletni, nadal obowiązuje go statut. Wypowiedziała się również odnośnie zamkniętych dróg oraz bramek przeciwpożarowych. Jak twierdzi, liceum zapewnia bezpieczeństwo, są zamontowane specjalne drzwi, a konserwator jest osiągalny na dyżurze w każdej chwili.

Usłyszeliśmy, że główne drzwi zawsze są otwarte: rano na oścież, a brama naprzeciwko wejścia nie jest zamykana i blokowana. Jedna z bramek jest zamknięta od ulicy ze względów bezpieczeństwa rzekomo tylko dlatego, że ktoś może nieuważnie wybiec na jezdnię. Jedna z bocznych bramek jest otwierana o godzinie 12 dla młodzieży ćwiczącej na powietrzu.

Jak zaznacza pani Jolanta Szacik-Jankowska, w szkole nie ma procedury otrzymywania nagan za wyjście i wejście z i do szkoły, a wszystkie wyjścia ewakuacyjne są drożne. Na miejscu dyżuruje konserwator lub pani woźna i nie ma potrzeby blokowania przejść na czas zajęć.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potrzebujesz gotówki? Jest bardzo prosty sposób nawet na killka tysięcy złotych
  2. Wyłudzają miliony z 500 plus. Rekordzistka zgarnęła z programu drugą pensję
  3. Ojciec usłyszał dziwny dźwięk z pokoju dziecka. Gdy wszedł do środka, zamurowało go. Wszystko nagrał
  4. Nie żyje legendarna dziennikarka. Przegrała walkę z nowotworem
  5. Mężczyzna od dawna planuje idealne zaręczyny. Boi się, że jeden szczegół może zrujnować jego zamiary
  6. Dwa wypadki autokarów w Polsce. Oba były pełne małych dzieci

Źródło: Mamadu

Następny artykuł