Jak co roku z okazji Dnia Dziecka w polskim parlamencie zorganizowano Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Jednym z wystąpień, które odbiły się największym echem w mediach było wystąpienie Karoliny Wójcickiej, która oświadczyła, że wstyd jej za to jak Prawo i Sprawiedliwość rządzi Polską.

W dzisiejszym posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży wzięli udział uczniowie gimnazjów i liceów z całej Polski, wyłonieni w drodze konkursu.

Mimo, że głównym tematem obrad były „Miejsca pamięci – materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości” to przemówienia „posłów juniorów” zdominowały tematy dotyczące aktualnych wydarzeń w Polsce i na świecie.

Mówiono o kryzysie imigracyjnym, o marszach Komitetu Obrony Demokracji, o esbeckich emeryturach czy konflikcie wokół Trybunału Konstytucyjnego.

Jednym z wystąpień, które najbardziej odbiło się echem w sieci jest wystąpienie młodej licealistki, Karoliny Wójcickiej, która ostro skrytykowała obóz władzy za – jak przekonywała – łamanie konstytucji oraz oświadczyła, że wstyd jej jako młodej osobie za to w jaki sposób Prawo i Sprawiedliwość rządzi Polską.

https://www.youtube.com/watch?v=TcYbT_lBCH8

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh

...

Zobacz również