Niemiecka prasa pisze o coraz bardziej roszczeniowych postawach imigrantów. Jako przykład podaje libijską rodzinę, której nie usatysfakcjonowało darmowe, mierzące 66 m2 mieszkanie i w związku z tym, zorganizowała ona protest pod komisariatem policji.

Głowa rodziny stwierdziła, że jemu, żonie w ciąży oraz trójce dzieci należy się większy niż 66 m2 dom, ponieważ jest on wykwalifikowanym inżynierem. Mężczyzna uznał, że byłby w stanie zgodzić się na zakwaterowanie rodziny w hotelu.

Niemieccy urzędnicy nie przystali na żądania Libijczyków, więc ci podjęli protest pod komisariatem policji. Po czym porzucili tam jedzenie, uprzednio kupione za bony, bezpłatnie otrzymane od urzędu ds. cudzoziemców i pojechali w poszukiwaniu dogodniejszych warunków do Monachium. – czytamy na Ndie.pl

Co ciekawe, uchodźcy na miejsce swojego azylu nie wybierają Polski, ponieważ nasz kraj nie spełnia ich oczekiwań socjalnych.

Z kolei według ostatniego raportu niemieckiego Bundesbanku Niemcy są najbogatsi w historii. Majątek gospodarstw domowych to dużo ponad 5 bilionów euro. Trendy wskazują, że dobrobyt Niemiec stale rośnie, tutaj też należy upatrywać przyczyn, dla których uchodźcy wybierają na miejsce azylu naszego zachodniego sąsiada.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds

...

Zobacz również