"Łi łisz ju plezynt dżurni". Do sieci wyciekła komiczna instrukcja dla spikerów PKP (video)

"Łi łisz ju plezynt dżurni". Do sieci wyciekła komiczna instrukcja dla spikerów PKP (video)

Spikerzy Polskich Kolei Państwowych zasłynęli w przeszłości z dosyć miernej znajomości języka angielskiego. Jak się okazuje, by uniknąć dalszych wpadek władze państwowej spółki postanowiły wyposażyć swoich pracowników w instrukcje. Podpowiedzi dla spikerów być może spisują się dobrze w praktyce, jednak u większości internautów wywołują rozbawienie. 

W ubiegłym roku polski internet obiegło nagranie, na którym można było usłyszeć katorżnicze zmagania spikerki PKP z językiem angielskim. Kobieta wyraźnie nie radziła sobie ani z akcentem, ani z czytaniem prostych zdań w obcym języku. Dukanie angielskich słówek przez kobietę stało się hitem polskiego internetu.

Jak się okazuje, władze Polskich Kolei Państwowych najwyraźniej wyciągnęły z tej wpadki lekcję i wyposażyły swoich pracowników w instrukcje dotyczące poprawnego wymawiania słów w języku angielskim.

 - Etenszyn plis: Dojcze Ban REGIO trejn to Lubek, wija: Szczecin Gumieńce, Pasewalk. Nojbrandenburg is diparting from trak siks et platform tri. Plis stend ałej from de platform edż. Łi łiszju a plezynt dziurni - czytamy w instrukcji dla spikerów PKP.

inglisz

https://www.youtube.com/watch?v=znW6Di1LVN4 Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :
bh, źródło: natemat
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News