Kampania Przeciw Homofobii zachęca nauczycieli i dyrektorów do przeprowadzenia w polskich szkołach akcji o nazwie „Tęczowy piątek”. Akcja, która odbędzie się 28. października będzie wyrazem tolerancji wobec nieheteroseksualnych uczniów polskich placówek. Prawicowe środowiska grzmią i nazywają działania KPH „homopropagandą”.

 – Jesteś nauczycielką lub nauczycielem, który dba o to, aby każdy czuł się w szkole dobrze? Pracujesz w szkole, gdzie każdy może liczyć na wsparcie ze strony kadry, bez względu na orientację seksualną i tożsamość płciową? Nazywasz siebie sojusznikiem lub sojuszniczką osób LGBT? Tęczowy Piątek to coś specjalnie dla Ciebie! – tymi słowami na stronie KPH zachęca się nauczycieli do wzięcia udziału w akcji.

źródło: facebook/com/lgbt.kph

W ramach „Tęczowego piątku” w szkołach, które wezmą udział w wydarzeniu, zawisną plakaty przygotowane przez środowiska LGBT. Na materiałach będzie można znaleźć napisy takie jak: „Nasza szkoła jest przyjazna wszystkim uczniom i uczennicom” czy „Jestem wspierającym nauczycielem”.

Jak mówi koordynator działań edukacyjnych organizacji, Vyacheslav Melnyk, udział w akcji jest całkowicie dobrowolny. Materiały LGBT – plakaty i przypinki – trafiają tylko do tych szkół, które chcą wziąć udział w akcji. Nie ma mowy o namawianiu do wzięcia udziału, czy wysyłaniu ludzi KPH do szkół w celu przekonania do „Tęczowego piątku”.

 – Stosujemy zasadę dobrowolności, jeśli szkoła albo nauczyciel chce takie plakaty wywiesić, to jak najbardziej zachęcamy do tego, natomiast nie ma miejsca nic takiego, że wysyłamy kogoś do szkół, organizujemy jakieś warsztaty czy pogadanki – tłumaczy Melnyk.

Akcja nie podoba się prawicowym środowiskom, które oskarżają KPH o „wprowadzanie homopropagandy do szkół”. Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny na swojej facebookowej stronie zwróciło się z prośbą do rodziców, których poprosiło o „czujność i odwagę w obronie dzieci przed homopropagandą”.

 – LGBT znowu chce się wedrzeć do polskich szkół! Wszystkich rodziców, którym zależy na dobru dzieci i młodzieży prosimy o czujność i odwagę w bronieniu najmłodszych przed homopropagandą – napisano na stronie Centrum.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


źródło: niezalezna.pl, gazeta.pl
pt

...

Zobacz również