Metropolita krakowski wzywa do mobilizacji. "Mężczyźni muszą walczyć z LGBT"

Metropolita krakowski wzywa do mobilizacji. "Mężczyźni muszą walczyć z LGBT" Źródło: youtube.com/Archidiecezja Krakowska

LGBT w dalszym ciągu wzbudza wiele dyskusji. Kontrowersyjny temat nie milknie, co oznacza, że sytuacja jest naprawdę istotna w przestrzeni publicznej. Apel do polskich mężczyzn wystosował nawet metropolita krakowski - Marek Jędraszewski. Jego treść zaskakuje.

Deklaracja LGBT, którą w ostatnim czasie podpisał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski nadal wywołuje niesłabnące emocje. W dyskusji, jaka się toczy wokół tematu nie ma zbyt wiele merytorycznych argumentów, a większość wypowiedzi bazuje na samych emocjach. Kolejną falę oburzenia wywołał na dodatek wiceprezydent Warszawy, który w mediach wprost oznajmił, że tę deklarację traktuje jako wstęp do dalszych prawnych możliwości dla związków osób tej samej płci.

Głos w tej sprawie zabrał metropolita krakowski, arcybiskup Marek Jędraszewski, apelując do polskich mężczyzn, by sprzeciwili się temu procederowi.

Metropolita nawołuje do walki w obronie wartości europejskich

W swojej wypowiedzi arcybiskup używa bardzo mocnych słów, które kierował bezpośrednio do każdego Polaka.

- Jest potrzebna kontrrewolucja katolicka. Jedynie Kościół potrafi powiedzieć, że trzeba się opamiętać, jeśli chcemy przekazać dalej najlepsze wartości kultury europejskiej. Nie możemy powiedzieć, że nas to nie obchodzi. Konieczna jest mobilizacja mężczyzn, którzy czują się odpowiedzialni za swoje rodziny i dzieci, które mogą stać się ofiarami wielkiej krzywdy - mówi, cytowany przez portal Niedziela.pl.

Duchowny wskazuje tym samym, że jedyną możliwością by ustrzec się przed "siłami postępu" jest pozostanie wiernym wartościom, na których wyrosła cała Europa - greckiej filozofii, rzymskiemu prawu oraz moralności chrześcijańskiej. Te mocne słowa wywołały jednocześnie duże oburzenie wśród środowisk, popierających afirmację gender.

Deklaracja LGBT+ - czym jest?

Deklaracja LGBT (lesbijki, geje, biseksualiści, transseksualiści), a właściwie LGBT+Q ("q" od "queer", co oznacza wszystkie orientacje seksualne) jest wprowadzana nie tylko w Warszawie, ale również innych dużych miastach Polski. Jej główne założenia opierają się na kilku postulatach, wśród których można wymienić trzy główne:

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- walka z dyskryminacją i nietolerancją, uwzględnienie systemu kar za "mowę nienawiści" wobec osób LGBT+Q,

- wprowadzenie edukacji seksualnej do szkół, zgodnie z wymaganiami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO),

- oddanie pierwszeństwa w zawieraniu kontraktów z miastem przedsiębiorcom, wspierającym ruchy LGBT+Q.

Sytuacja, jaka wynikła w wyniku złożenia podpisu przez Rafała Trzaskowskiego wywołała ogromne oburzenie wśród większości społeczeństwa. Wszystko wskazuje na to, że jeśli podobne zmiany rozpowszechnią się Polska może stanąć w obliczu społecznej rewolucji, która z pewnością przeniesie się również na sferę polityczną.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Anna Dymna NAGO! Aktorka obnażyła piersi. Takiego widoku nie zapomni się do końca życia
  2. Polska Miss została zamordowana! Stalker zasztyletował ją w biały dzień!
  3. Najważniejsze słowa Wałęsy od lat. Właśnie pogrążył wielu ludzi, wielkie fałszerstwo ujawnione
  4. Piotr Żyła postawiony pod ścianą przez Justynę. Bezczelność maksymalna
  5. Miliony ludzi mówi, że jest zjawiskowo piękna. Wygląda jak Godlewska

źródło: Polityczek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News