Powstańcy Warszawscy stają w obronie środowisk LGBT. Hańbą jest to, że agresorzy używają znaku Polski Walczącej

Powstańcy Warszawscy stają w obronie środowisk LGBT. Hańbą jest to, że agresorzy używają znaku Polski Walczącej Źródło: unsplash.com/Tristan Billet

Temat praw dla środowisk LGBT wciąż wywołuje wiele skrajnych emocji. Przykład Marszu Równości z Białegostoku pokazuje, że niektórzy nie cofną się przed niczym, aby wyrazić swój brak tolerancji wobec osób związanych z tym środowiskiem. Głośne wydarzenia z 20 lipca sprawiły, że głos postanowili zabrać Powstańcy Warszawscy.

Temat LGBT w niektórych środowiskach wywołuje bardzo złe reakcje. Narodowcy czy kibole już niejednokrotnie pokazali, że potrafią być bardzo agresywni w zetknięciu z osobami o odmiennych poglądach i orientacji. To, co zrobili uczestnikom manifestacji w Białymstoku wywołało wiele kontrowersji, a swój komentarz do tych wydarzeń zdecydowali się dodać Powstańcy.

LGBT w oczach Powstańców Warszawskich. Użyli mocnych słów

Głośne wydarzenia z 20 lipca poruszyły Powstańców, którzy dzięki Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego i Związkowi Powstańców Warszawskich zamieścili w sieci swoje oświadczenie. Zawarli w nim wiele ostrych słów krytyki.

- Nie ma zgody na poniżanie mniejszości seksualnych w kraju, w którym homoseksualiści byli zabijani przez faszystów za swoją odmienność - napisali.

Uczestnicy Powstania Warszawskiego doskonale pamiętają podobne sceny ze swojej przeszłości - widzieli nienawiść do osób homoseksualnych i walczyli także o to, aby mogły bez przeszkód cieszyć się swoim życiem.

- W Białymstoku obudziły się najgorsze instynkty osób, które odczłowieczały drugiego człowieka. Takie wydarzenia przypominają te sprzed II wojny światowej i nie mogą zostać niezauważone lub przemilczane - stwierdzają.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Powstańcy Warszawscy apelują do polityków

Powstańcy są także bardzo niezadowoleni, że agresorzy noszą znak Polski Walczącej. Jak sami przyznają, walczyli o wolność i szacunek dla każdego człowieka bez względu na jego światopogląd czy orientację seksualną, a kibole czy nacjonaliści kierują się głównie nienawiścią, zapominając o wartościach Powstańców. Ponadto, seniorzy zwrócili się z prośbą do polityków, aby ci zajęli się sprawcami w sprawiedliwy sposób.

- Apelujemy do władz Rzeczypospolitej o podjęcie działań prawnych wymierzonych w sprawców. Apelujemy do polityków: stop mowie nienawiści i dzieleniu społeczeństwa - napisali.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Matka skrzywdziła córkę w najgorszy możliwy sposób. Zniszczyła jej życie. Poziom waszego zażenowania sięgnie zenitu
  2. Krystyna Pawłowicz zdradziła kompromitujące informacje o znanej polskiej aktorce. To był cios poniżej pasa. Internauci są w szoku
  3. Porażająca wiadomość o urodzonych pięcioraczkach w Polsacie. Jest bardzo źle, trwa dramatyczna walka
  4. TVN przekazuje pilny apel policji. Trwa dramatyczna akcja ratunkowa 4-letniego dziecka, śmigłowiec w akcji
  5. Dieta ziemniaczana podbija sieć. Trwa kilka dni, a jej efekty powalają na kolana
  6. Kolejna osoba wyleci z "Pytanie na Śniadanie". Najbardziej znienawidzona prezenterka na bruku

Źródło: OKO.press

Następny artykuł