"Niech nas zobaczą w Sejmie". Dwie posłanki ujawniły swoją orientację

"Niech nas zobaczą w Sejmie". Dwie posłanki ujawniły swoją orientację Źródło: Flickr/Sejm RP

Środowisko LGBT zyskało kolejnych swoich przedstawicieli w Sejmie. Dwie posłanki zdecydowały się na "coming out" i ujawniły swoją prawdziwą orientację seksualną.

Temat środowisk LGBT jest coraz częściej poruszany w debacie społecznej. Nie powinien dziwić więc fakt, że coraz więcej osób, w tym pełniących funkcje publiczne, decyduje się na "coming out", czyli ujawnienie swojej prawdziwej orientacji. "Wyjście z szafy" znanych osób pomaga nie tylko w realizacji postulatów społeczeństwa LGBT, ale także wspiera te osoby, które czują, że nie mają swoich reprezentantów.

Dwie posłanki w czasopiśmie dla osób LGBT

Na okładce dwumiesięcznika Replika, adresowanego do osób LGBT, pojawiły się dwie posłanki na Sejm - Anna Maria Żukowska z SLD i Hanna Gill-Piątek z Razem. Obie weszły do sejmu z list koalicji Lewica. Obie Panie zadeklarowały się jako osoby biseksualne, co może być tym bardziej zaskakujące, że działaczka partii Adriana Zandberga była niegdyś żoną pisarza Tomasza Piątka.

- Po raz pierwszy zakochałam się w czasach liceum. W dziewczynie. To był szalony, burzliwy związek! A potem zakochałam się w chłopaku i zobaczyłam, że uczucie jest takie samo - mówiła Żukowska.

- W moim przypadku biseksualność objawiła się w młodości. To czas, kiedy są jakieś eksperymenty, zakochujemy się w rówieśnikach. [...]. Ja po prostu zauważyłam dość wcześnie, że fascynuję się zarówno koleżankami, jak i kolegami - opowiadała w wywiadzie Gill-Piątek.

Jedna z nich zastanawiała się czy może w ogóle reprezentować LGBT

Posłanka Razem, zanim trafiła do sejmu, została umieszczona na stronie organizacji Miłość nie wyklucza. Z początku zastanawiała się, czy faktycznie jest odpowiednią osobą do reprezentacji LGBT w Sejmie, ze względu na to, że jest w związku z mężczyzną. Jednak jak widać, organizacja nie miała z tym problemu.

Dzisiaj grzeje: 1. Była gwiazdą TVP, kochały ją miliony. Odeszła w samotności i zapomnieniu
2. Zagrał w 60 filmach, nie żyje słynny aktor. Polacy będą zaskoczeni przekazywanymi informacjami

- Gdy startowałam w 2015 r., organizacja Miłość nie wyklucza zapytała mnie o coming out i przez chwilę zastanawiałam się tylko, czy jestem bardziej fleksi, czy bi. [...] Miałam też pewne obiekcje, czy będąc bi i w związku z mężczyzną, mogę reprezentować społeczność LGBTI. Stwierdziłam jednak, że nie będę kombinować. Zawisłam więc jako osoba biseksualna na stronie MNW i… nic się nie wydarzyło. Pomyślałam: „OK, to dobry sygnał”. Prawica nie rzuciła się na mnie, powiało normalnością. Zdaję sobie jednak sprawę, że mogłoby być inaczej, gdybym była mężczyzną i zrobiła biseksualny coming out - opowiadała posłanka

Najlepsze newsy dnia:

  1. Informacja gdzie mieszka Kasia Figura zdumiała wszystkich. Ale bardziej powala jak mieszkała Kalina Jędrusik
  2. Zdjęcie jest przerażające. Fani zobaczyli na nim Patrycję Markowską i pobledli
  3. Oko wypełniło mu się krwią i nagle stracił wzrok. Gwiazdor "Kiepskich" przeżył dramatyczne chwile
  4. Daniel Olbrychski miał wypadek
  5. Emerytura wyższa nawet o KILKASET ZŁOTYCH miesięcznie. ZUS zdradza, co należy

ce

Źródło: wPolityce

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News