Narodowcy przegrali pojedynek na inteligencję z flagą LGBT. Próbowali ją podpalić, ale coś im nie wyszło

Narodowcy przegrali pojedynek na inteligencję z flagą LGBT. Próbowali ją podpalić, ale coś im nie wyszło Źródło: screen facebook.com/Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

W ostatnią sobotę środowisko LGBT zorganizowało pierwszy Marsz Równości w Białymstoku, jednak jego uczestniczy spotkali się z wyraźną agresją ze strony narodowców. Napastnikom udało się nawet odebrać jedną z tęczowych flag, którą chcieli spalić, ale coś im nie wyszło.

Nie da się ukryć, że społeczność LGBT po raz pierwszy rozpoczyna swoje Marsze Równości w coraz większej ilości polskich miast, natomiast, w tych, w których miały one już miejsce, organizowane są kolejne edycje tych imprez. To jednak nie podoba się między innymi narodowcom, którzy starali się zatrzymać debiutancki Marsz Równości w Białymstoku.

W Internecie pojawiło się wiele nagrań przedstawiających czystą przemoc fizyczną, jak i psychiczną wobec uczestników Marszu Równości, natomiast z ust osób z kontrmanifestacji usłyszeć można było takie hasła jak, chociażby "Bóg, honor i ojczyzna". Na jednym z filmów widać również, jak grupie kilku mężczyzn udało się dostać w swoje ręce tęczową flagę, którą chcieli podpalić. Jednak ich plany szybko spaliły na panewce.

Chcieli spalić tęczową flagę LGBT, ale coś poszło nie tak

Niestety nie można powiedzieć, że Marsz Równości w Białymstoku przebiegał spokojnie. Według informacji podanych w mediach zatrzymanych przez policję zostało 25 osób, ale już teraz zostają zapowiedziane liczne procesy przeciwko osobom atakującym i bijącym nawet nastolatki, tylko dlatego, że mają na sobie tęczę.

Bez wątpienia tego typu sceny nigdy nie powinny mieć miejsca, zwłaszcza że dodatkowo miejscowa parafia wystosowała podziękowania względem wszystkich osób biorących udział w kontrmanifestacji względem Marszu Równości. Jednak w Internecie pojawiło się również nagranie pokazujące, że nawet najprostsze rzeczy potrafią ich momentami przerosnąć.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na nagraniu widzimy grupę narodowców, która w swoje ręce dorwała jedną z tęczowych flag. Momentalnie powstał pomysł, aby ją spalić, do czego z chęcią rzuciło się kilku ochotników z tłumu. Jednak pojawił się pewien problem, ponieważ materiał za nic nie chciał się zająć płomieniem z ich zapalniczek.

Wielu próbowało, jednak żaden nie podołał temu trudnemu zadaniu. W końcu frustracja osób z zapalniczkami w rękach była na tyle duża, że ostatecznie postanowili nie podpalać flagi, a porwać ją i zdeptać. Oczywiście pod nagraniem pojawiły się setki komentarzy, z których niektóre pochwalają zachowanie ukazane na filmie, ale znaczna część całkowicie je potępia.

 - Panowie powołują się na słowa ‚Bóg, honor i ojczyzna’. Z tego, co mi wiadomo, Bóg nie nawoływał do nienawiści drugiego człowieka tylko do szanowania go. Gratulacje panowie, sami sobie zaprzeczacie! - pisze jeden z internautów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z OSTATNIEJ CHWILI: Gwiazdor ''M jak miłość'' wziął ślub w tajemnicy! Nie uwierzycie, KTO i z kim!
  2. Kobieta urodziła dziecko WŁASNEMU bratu. Powód rozwścieczy tysiące Polaków
  3. Odtworzono ostatnie chwile Dawidka. To wtedy ojciec go zabił?
  4. Prokuratura sprawdziła, czy to na pewno ciało Dawidka. Właśnie wydali komunikat
  5. Małgorzata Rozenek przekazała przykrą wiadomość od swojego lekarza. Nie wystąpi w uwielbianym przez Polaków programie
  6. Właśnie podano jakie rany znajdowały się na ciele Dawidka. Ogrom krzywdy chłopca ściska za gardło

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News