Jędraszewski nie odpuszcza i niewybrednie atakuje LGBT. "Pogańska ideologia, odrywa od prawdy o człowieku"

Jędraszewski nie odpuszcza i niewybrednie atakuje LGBT. "Pogańska ideologia, odrywa od prawdy o człowieku" Źródło: YouTube/Radio Maryja

LGBT po raz kolejny znajduje się w ogniu krytyki ze strony arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Metropolita krakowski nie przebiera w słowach i przyrównuje marsze równości do ideologii nazistowskiej. Tym razem oskarża homoseksualizm o zniszczenie obyczajowości Zachodu.

LGBT to zdecydowanie jeden z ulubionych temat arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. W ciągu ostatnich kilku miesięcy metropolita krakowski zasłynął z ostrych wypowiedzi na temat środowisk nieheteronormatywnych. Jego walka z "wrogą ideologią" jest szczególnie bezpardonowa. Ze słów duchownego można wywnioskować, że uważa homoseksualistów za niczym nie różniących się od nazistów czy bolszewików.

LGBT to pogańska ideologia

- LGBT to prawdziwie pogańska ideologia, która odrywa nas od prawdy o człowieku i wprowadza na tory, w których jako ludzie tracimy swoją tożsamość wyrastającą z samej naszej struktury biologicznej, określającej nas czy to jako kobiety, czy jako mężczyzn - powiedział abp Jędraszewski w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".

Zapytany przez dziennikarzy, co sądzi o marszach równości i jakie jego zdaniem są ich cele, wyjaśnił, że mają one oswoić społeczeństwo z obecnością homoseksualistów na ulicach oraz osłabić jego więź z kościołem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Chodzi o uzyskanie wrażenia, że on są wszędzie i że jest ich bardzo wielu. Marsze zwolenników ideologii LGBT mają antychrześcijański charakter. Zresztą sam rodowód tej ideologii jest pogański. Mówią: patrzcie, robimy, co chcemy, i żyjemy dalej, grom z nieba nie spadł na nas, nic nam się nie stało, a zatem Boga nie ma. Analogicznie myśleli i sowieccy bolszewicy i niemieccy naziści, którzy mordowali ludzi Kościoła lub wysłali ich do obozów koncentracyjnych i do łagrów - powiedział metropolita krakowski.

Abp Jędraszewski bije na alarm w kwestii LGBT

Duchowny nie ukrywa, że jego zdaniem "ideologia LGBT" winna jest rozpadowi państwa oraz upadkowi tradycyjnych wartości na terenie Europy Zachodniej. Twierdzi, że jedyną receptą na "rozwiązanie problemu" w Polsce jest głośne i konsekwentne potępianie konkretnych poglądów oraz zachowań.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legendarna aktorka. Odeszła w cierpieniu
2. Syn podejrzewał opiekunkę o najgorsze. Zainstalował kamerę i jak zobaczył, co zrobiła w rękawiczkach, zastygł w bezruchu

- Trzeba pewne zagrożenia i działania, które niszczą nasz Naród i odrywają go od chrześcijańskich korzeni poprzez odrywanie go od jego historii i jego tradycji nazwać wprost i bardzo radykalnie po imieniu - to są ideologie zła - zakończył arcybiskup Jędraszewski, po raz kolejny udowadniając, że w kwestii LGBT pozostaje nieugięty.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 500 plus będzie WYGASZANE. Wiele osób pożegna się ze świadczeniem
  2. Maciej Kurzajewski przeżywa ciężkie chwile. Dopiero stracił żonę, teraz padł kolejny cios
  3. Nagle na ich ślubie pojawiło się wielkie bezdomne stworzenie. Życie pary młodej już nigdy nie będzie takie samo
  4. Za granicą gotują jajka na śniadanie w zupełnie inny sposób. Banalny trik zajmuje kilka minut i przenosi podniebienia do nieba
  5. Po wielu latach przerwy w końcu się udało. Małgorzata Kożuchowska przekazała radosną nowinę

źródło: wpolityce

Następny artykuł