Jędraszewski nie odpuszcza. Wymyślił nowe, obraźliwe określenie na osoby LGBT

Jędraszewski nie odpuszcza. Wymyślił nowe, obraźliwe określenie na osoby LGBT Źródło: flickr.com/Archidiecezja Krakowska Biuro Prasowe

Nienawiść do LGBT przybiera na sile. W "tęczową" społeczność kolejny raz uderzył arcybiskup Marek Jędraszewski. Nie ma zamiaru odpuścić i już od dłuższego czasu wygłasza kazania, które są głośno oklaskiwane przez wielu wiernych, a w mediach i Internecie wywołują ogromne oburzenie.

LGBT to dla polskiego Kościoła zło konieczne. Takiego zdania jest m.in. arcybiskup Marek Jędraszewski, który w swoich kazaniach pokazuje, na co go stać. Ma za sobą poparcie innych księży, wiernych oraz prawicy. Na Jasnej Górze podczas jednej z pielgrzymkowych mszy dało się słyszeć kontrowersyjne i obraźliwe słowa.

LGBT było gorącym tematem na Jasnej Górze

- Czuwać to zdecydowanie odrzucać ów błąd antropologiczny, który nam już zagraża w postaci dwóch wielkich, bardzo niebezpiecznych ideologii: gender i LGBT - dało się usłyszeć podczas kazania na Jasnej Górze z okazji zakończenia 39. pielgrzymki krakowskiej. Słowa duchownego spotkały się z ogromnym poklaskiem.

Gdy jego wypowiedź trafiła do mediów, rozpętała się prawdziwa burza. Nazywanie drugiego człowieka i jego wartości "błędem antropologicznym" nie przystoi komuś, kto działając w interesie Boga na ziemi, głosi wszem i wobec, by miłować bliźniego swego. Podziękował również za modlitwę w sprawie "śmiertelnego zagrożenia naszej ojczyzny i polskiego narodu, który od pewnego czasu znajduje się pod ogromną presją ideologii gender i LGBT".

Jędraszewski ostrzega przez tęczową zarazą i zbiera głosy poparcia

Obecny podczas mszy świętej przeor Jasnej Góry o. Marian Waligóra postanowił zabrać głos i podziękował arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu za "jasny przekaz ewangeliczny nauczania Kościoła i zdecydowany głos wobec ideologicznych zagrożeń uderzających w małżeństwa

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Arcybiskup Jędraszewski nie tylko na Jasnej Górze w Częstochowie pokazywał, jak bardzo temat LGBT jest nieprzyjazny społeczeństwu. Podczas mszy z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego wcale nie bał się powiedzieć wprost, że "czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły".

Dzisiaj grzeje: 1. Zdjęcie Sablewskiej bez stanika w sieci! Internauci długo nie zapomną tego widoku

2. Prawdziwe zarobki w dyskoncie. Ujawnili, ile płaci Biedronka i Lidl

Wierni z prawdziwym namaszczeniem słuchali kazań arcybiskupa Jędraszewskiego. Odkąd rozpoczęły się Marsze Równości gromadzące tysiące osób, a osoby LGBT zaczęły walczyć o swoje prawa i akceptację w społeczeństwie, ma miejsce wszechobecny hejt. Trwa walka prawicy i Kościoła z lewicą i osobami innej orientacji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najmądrzejsze znaki zodiaku. Te 4 zodiaki mają najwyższe IQ, biją resztę na głowę
  2. Uwielbiana aktorka znów walczy z bezlitosnym rakiem. „Wolę nie wiedzieć, ile czasu mi zostało”. Lekarze nie dają jej żadnych szans
  3. 30 lat różnicy to dużo? Między Wiktorią a partnerem Tadeuszem jest więcej i nikt w jej szkole o tym nie wie
  4. Dagmara z Królowych Życia pochwaliła się swoją nową dietą. Chudnie z dnia na dzień
  5. Te 4 znaki zodiaku to najgorsze żony i mężowie. Uważaj na nie, przepuszczą każde pieniądze

Źródło: Na Temat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News