Jędraszewski nie odpuszcza. Wyjaśnił co z uczestnikami marszów LGBT zrobiłby Jezus

Jędraszewski nie odpuszcza. Wyjaśnił co z uczestnikami marszów LGBT zrobiłby Jezus Źródło: youtube/radio_maryja/

LGBT jest nadal drażliwym tematem, co jest wyraźnie zauważalne. Tysiące osób stara się bronić mniejszości seksualnych, jednak wciąż nie brakuje tych, którzy jawnie krytykują homoseksualizm. Kilka dni temu Polska obchodziła ważne święto, jednak nawet wtedy arcybiskup Jędraszewski postanowił nawiązać do kontrowersyjnego zagadnienia.

Środowisko LGBT nieustannie walczy o swoje prawa, co wywołuje wśród rodaków skrajne emocje. Sytuacji nie poprawia Kościół, który regularnie mówi o homoseksualizmie, co robi w wyjątkowo stronniczy sposób. W ciągu kilku ostatnich tygodni mogliśmy usłyszeć wypowiedzi co najmniej kilku księży, którzy krytykowali tę mniejszość społeczną w bardzo ostry sposób. 

Podczas obchodów 75. rocznicy Powstania Warszawskiego również nie zabrakło słów ze strony kolejnego duchownego, który najwyraźniej nie zamierza odpuszczać. Z jego strony padły naprawdę mocne słowa, co może wzbudzić spore poruszenie w opinii publicznej. 

Jędraszewski nie odpuszcza. Podczas rocznicy Powstania Warszawskiego odniósł się do LGBT 

Arcybiskup Marek Jędraszewski należy do tego grona, które zawzięcie broni Kościoła, religii chrześcijańskiej, a nawet księży pedofilii. Już niejednokrotnie mogliśmy usłyszeć jego słowa, które wzbudzały wiele kontrowersji. 1 sierpnia, duchowny nie mógł odmówić sobie tej "przyjemności" i po raz kolejny odniósł się do środowiska LGBT, co według wielu katolików jest uznawane za obrazę Kościoła i przede wszystkim Chrystusa. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Jędraszewski mówił wówczas o Marszu Równości z Białegostoku i określił go "tęczową zarazą". Choć uczestnicy manifestacji byli wówczas obrażani, opluwani i bici, ksiądz nie pozostawił na nich suchej nitki i powiedział, co zrobiłby Jezus, widząc ich poczynania. 

- Gdyby Jezus zobaczył idący tzw. marsz równości, z pewnością zapłakałby nad jego uczestnikami, a jednocześnie wezwałby ich do nawrócenia. Płakałby, upominał i wołał o to, aby się nawrócili – dla ich dobra, dla dobra ich dzieci, dla dobra ich przyszłości - powiedział na antenie Radia Maryja

Abp tłumaczy się z "tęczowej zarazy" 

Słowa abp szybko spotkały się z krytyką, a nagranie z całej wypowiedzi, które znalazło się na portalu YouTube zostało nawet zablokowane. Jędraszewski zdecydował się zabrać głos po raz kolejny, jednak tym razem tłumacząc swoje sformułowanie "tęczowa zaraza".

Dzisiaj grzeje: 1. Gdy zobaczył, co jego pies wyjął z wody długo nie mógł się otrząsnąć. Przyniósł to w pysku
 2. Pracował w ZUS. Teraz zdradził sposób na podwyższenie Twojej emerytury

- Używając pojęcia "tęczowa zaraza", mówiłem o ideologii, a nie o ludziach, którzy tę ideologię głoszą. Trzeba te dwie rzeczy bardzo wyraźnie odróżnić (...). A Kościół ludzi nie potępia - potępia zło, także zło, które przyjmuje kształt określonej ideologii - powiedział. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Uwielbiany gwiazdor TVN miał wypadek. Opublikował nagranie prosto ze szpitala. Fani zdruzgotani
  2. Lech Wałęsa walczy z nieuleczalną chorobą, na która co sześć sekund zabija człowieka. Prezydent opowiedział o swoich zmaganiach
  3. Niedawno internet obiegało jego zdjęcie w objęciach Dominiki Tajner. Teraz do sieci trafił taniec godowy Daniela
  4. Księżna Kate w jednej chwili zrobiła się czerwona ze wstydu. Przez łobuzerski wyczyn 4-letniej córki
  5. Jest nagranie! Gwiazda "Przyjaciółek" na żywo zaśpiewała kultowa piosenkę tak żenująco, że internauci nie mają litości

Źródło: natemat 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News