Jeden z czołowych działaczy partii Zmiana, Bartosz Tomassi, został zatrzymany przez policję. Stało się to po tym jak 4 sierpnia 20-latek zamieścił na swoim facebookowym profilu zdjęcie na którym jest sierp i młot. Pod fotografią członka Rady Krajowej partii znajduje się też kontrowersyjny komentarz nawiązujący do zbrodni katyńskiej. Miał to być niefortunny żart. Część internautów jest oburzona komentarzem, część zachowaniem policji, które według niektórych jest nadgorliwe, bo chodzi tylko o Facebooka. 

Mundurowi stawili się w jego domu w Wapnie (woj. wielkopolskie) w czwartek rano. Matce 20-latka mieli powiedzieć, że „chcą tylko porozmawiać z jej synem”. Kiedy weszli do pokoju Tomassiego, ten jeszcze spał.

„Obudziłem się i zobaczyłem policjantów, który pokazują mi odznaki. Powiedzieli, że mam do wyboru – albo pójdę z nimi i udostępnię im laptopa, albo do akcji wkroczy prokurator” – relacjonuje Tomassi.

Policjanci poinformowali aktywistę z partii Zmiana, że jest zatrzymany. Powodem takiej sytuacji jest podejrzenie popełnienia przez Tomassiego przestępstwa. Funkcjonariusze otrzymali bowiem zawiadomienie, że 20-latek propaguje totalitarny ustrój i nawołuje do nienawiści. Zawiadomienie miało związek ze zdjęciem jakie Tomassi opublikował na swoim profilu na Facebooku. To przedstawia 20-latka i logo Igrzysk Olimpijskich w Rio okraszonych sierpem i młotem.

Zawiadomienie dotyczyło także komentarza, jaką aktywista zamieścił pod owym zdjęciem. Napisał bowiem, że startuje w konkurencji, którą jest „strzał w tył głowy w rowie katyńskim na czas”.

źródło: facebook.com via wykop.pl
źródło: facebook.com via wykop.pl

Policjanci zabrali 20-latka na komendę w Wągrowcu. Tam usłyszał, że może pójść na ugodę z prokuratorem. W tym celu musi wyrazić skruchę i przyznać się do popełnionego czynu. Aktywista przystał na te warunki, jednak to, czy wytoczony przeciw niemu będzie proces, zależy od prokuratora.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: strajk.eu
pt

...

Zobacz również