kowalski i braun
Wiadomości Pikio - 12 Kwietnia 2015

Lewicowcy zablokowali debatę Kowalskiego i Brauna

Do debaty pomiędzy kandydatem Ruchu Narodowego Marianem Kowalskim i Grzegorzem Braunem miało dojść w Dublinie w Academy Hotel. Polacy z hasłami "Dublin mówi nie dla faszyzmu" zablokowali spotkanie.

Irlandzkie media podają, że pod hotelem zebrali się zwolennicy Ruchu Narodowego, inni prawicowcy oraz lewicowcy, którzy postanowili zorganizować początkowo pokojową pikietę. Z transparentami "Dublin mówi nie dla faszyzmu" protestowali przeciwko kandydatom. Obaj kandydaci zjawili się pod hotelem z godzinnym opóźnieniem. Sytuacja zaczęła się zaogniać, a ktoś z tłumu protestujących rzucił butelką w grupę osób próbujących wejść do środka. Zaczęło dochodzić do przepychanek, a sytuacja powoli zaogniała się. Do aktów agresji dochodziło po obu stronach. Kierownik hotelu skontaktował się z organizatorami debaty i postanowiono, że należy ją odwołać. „Polacy są dużo bardziej religijni i konserwatywni w swojej wierze niż w dzisiejszych czasach Irlandczycy… Cieszę się że dostrzegacie różnicę między faszyzmem a patriotyzmem. To drugie wynika z miłości do swojego kraju. Skrajna lewica tego nie rozumie.” - tłumaczyła reporterowi The Journal jedna z Polek obecnych na spotkaniu.

źródło: http://panoramairl.com
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News