Zjednoczona Lewica dołączyła do grona polityków chcących dopisania pytań do wrześniowego referendum. ZL chce jednak, by spytać Polaków o finansowanie lekcji religii z budżetu państwa.

Apel dotarł już do prezydenta Dudy, aczkolwiek nie wiadomo jaka będzie jego odpowiedź. Wiadomo jednak jakie jest stanowisko Zjednoczonej Lewicy złożonej z SLD, Twojego Ruchu, PPS, Unii Pracy oraz Zielonych. Lewicowcy chcą, by zaprzestano finansowania lekcji religii z budżetu państwa.

– Zjednoczona Lewica w dniu dzisiejszym przed wieczornym orędziem pana prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie referendum chce ponownie zaapelować do niego o dopisanie pytań, by rzeczywiście referendum było nie partyjnym, ale obywatelskim” – mówił Janusz Palikot podczas konferencji zorganizowanej przez Zjednoczoną Lewicę. Lider Twojego Ruchu przekonywał również, że Fundusz Kościelny niesłusznie należy się Kościołowi.

Z kolei Krzysztof Gawkowski z SLD przypomniał, że nie chodzi tylko o to pytanie. Polityk twierdzi, że w referendum Polacy powinni wypowiedzieć się również na temat wieku emerytalnego.

źródło: rp.pl

Zobacz również