Robert Lewandowski to zdecydowanie najlepiej zarabiający polski futbolista. Niestety chętnych by uszczknąć nieco z jego majątku i wzbogacić się kosztem kapitana naszej reprezentacji jest wielu. Jeden z nich dopiął swego i oszukał Lewandowskiego na astronomiczną sumę.

W warszawskiej prokuraturze odbyło się przesłuchanie Roberta Lewandowskiego, który został pokrzywdzony przez internetowego oszusta. Piłkarz w dobrej wierze przelał naciągaczowi 100 tysięcy złotych, które miały pokryć koszty leczenia chorego dziecka. Okazało się, że osoba, której zawodnik Bayernu Monachium chciał ofiarować ogromną sumę, nie istnieje.

Perfidne oszustwo

Za skandalicznym wyłudzeniem stoi 23-letni Michał Sienicki, który zbierał pieniądze na nieistniejącego 2-letniego Antosia Rudzkiego, rzekomo chorego na siatkówczaka, czyli nowotwór oka. Mężczyzna oszukał nie tylko Lewandowskiego, ale również największe media w Polsce, które podchwyciły temat i starały się jak najbardziej rozpropagować akcję pomocy chłopcu.

Według informacji zamieszczonych przez oszusta w opisie zbiórki, zabieg ratujący życie Antosia miał zostać przeprowadzony w Stanach Zjednoczonych. Koszt operacji wynosił 1,5 miliona złotych. Naciągacz napisał również, że rodzice chłopca zgromadzili już milion złotych, zastawiając dom, sprzedając samochód i pożyczając pieniądze od przyjaciół, a do zebrania pozostała już tylko 1/3 potrzebnej kwoty.

Siennicki, który dopuścił się wyłudzenia, oświadczył, że zwróci wszystkie pieniądze, a na Facebooku opublikował skan przelewu zwrotnego.

Źródło: sportowefakty.pl

Ta piękna dziewczyna jest córką polskiej gwiazdy sportu - której? Nie zgadniesz!

Czy to najseksowniejsze polskie bliźniaczki? Robią prawdziwą furorę w świecie fitnessu!

...

Zobacz również