lewandowski
screenshot: TVP
Mikołaj Pilecki - 28 Czerwca 2018

Tajemnicze słowa Bońka. Lewandowski może wylecieć z kadry

Przed piłkarską reprezentacją Polski został tylko jedno spotkanie na tegorocznym mundialu w Rosji. Biało-Czerwoni zagrają 28 czerwca z Japonią w tradycyjnym już meczu "o honor". Komentujący porażkę kadry Boniek, stwierdził, że przeszkodą może być sam Robert Lewandowski. 

Przed wyjazdem na XXI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej rozgrywane w Federacji Rosyjskiej w polskiej reprezentacji pokładano ogromne nadzieje. W eliminacjach do turnieju nasi reprezentanci wygrali grupę i pierwszy raz od wielu lat w tak dobrym stylu zakwalifikowali się do finałów. Nadziei na dobry wynik Polaków dodawał wynik, który osiągnęli dwa lata temu na Euro we Francji, gdzie ulegli dopiero w ćwierćfinale przyszłym mistrzom, Portugalczykom. Atmosfera wokół kadry była najlepsza od ponad dekady. Ekipa Adama Nawałki prezentowała się doskonale na boisku i poza nim, a w ostatnim meczu przed wyjazdem pewnie pokonała Litwę 4:0. Niestety rezultaty uzyskane przez nią na rosyjskich boiskach pozostawiają wiele do życzenia. 1:2 z Senegalem na otwarcie i 0:3 do trzech z Kolumbią pięć dni później wyeliminowało naszą reprezentację z turnieju i skazało na ostatni nic dla nas nieznaczący mecz z Japonią. Prezes PZPN Zbigniew Boniek postawił kontrowersyjną tezę na temat tego, dlaczego Polakom poszło tak źle na turnieju, który miał być dla naszego kraju historyczny.

Robert Lewandowski przeszkadza innym piłkarzom?

Nie ma co się dziwić, że miliony przekonanych o wyższości naszych piłkarzy nad pozostałymi reprezentacjami z grupy H, są dziś wściekłe. Użytkownicy internetu już dawno zdążyli zdiagnozować bolączki naszej drużyny. Winę zrzucono oczywiście na pieniądze (zbyt duże), ubiór, brak odpowiedniej infrastruktury, gwiazdorstwo, a nawet reżim polityczny w kraju. Szef Polskiego Związku Piłki Nożnej, dla którego tak słaba postawa podopiecznych Nawałki także jest ogromnym zaskoczeniem, zwrócił uwagę na Roberta Lewandowskiego. Czy to oznacza koniec "Lewego" w kadrze, której jest największą gwiazdą i najbardziej rozpoznawalnym zawodnikiem? Tajemnicza wypowiedź legendy europejskiej piłki pozostawia szerokie pole interpretacyjne. - Kadra zmieniła się przez ostatnie cztery lata. To są fajni chłopacy, ale wcześniej inny był poziom adrenaliny i myślenia o samym sobie. Sukcesy zmieniły reprezentację. Kiedyś wszystkim podobało się, że mogą grać przy Robercie Lewandowskim, bo to była wartość dodana. Dzisiaj - muszę to powiedzieć ze smutkiem - niektórym to przeszkadza. Musimy to sobie jednak sami wyjaśnić w grupie - powiedział na konferencji prasowej Zbigniew Boniek.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Skandal na Mundialu! Piłkarz i kibice RZUCILI SIĘ na siebie
  2. OBRZYDLIWE kulisy rozwodu Korzeniewskiego. Nawet najwierniejsi fani są wstrząśnięci
  3. Afera! Boniek przyznaje: „Polscy kadrowicze PILI ALKOHOL”
ZAMIANAchodakowskaewaSpod jakiego znaku Zodiaku są najbogatsi Polacy?Czytaj dalej
"}" data-sheets-userformat="{"2":4546,"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
chodakowskaewaSpod jakiego znaku Zodiaku są najbogatsi Polacy?Czytaj dalej
polskakolumbia_wstepMEMY po meczu Polska-Kolumbia. Internet nie zapomina!Czytaj dalej
"}" data-sheets-userformat="{"2":4547,"3":[null,0],"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
polskakolumbia_wstepMEMY po meczu Polska-Kolumbia. Internet nie zapomina!Czytaj dalej
źródło: rmf24.pl