"Lewacka dzicz" kontra "faszyści". Gigantyczna BURDA na polskich ulicach

"Lewacka dzicz" kontra "faszyści". Gigantyczna BURDA na polskich ulicach

Po dwóch latach względnego spokoju, w tym roku okolice dnia Święta Niepodległości mogą zamienić się w krwawą jatkę.  Uczestniczyć w niej mają przybysze z zagranicy. 

Jak informuje portal DoRzeczy.pl, Antifa „znana z niedawnych rozrób w Hamburgu” szykuje się do zablokowania spotkania z posłem Robertem Winnickim. Do francuskiej i niemieckiej Antify mieli napisać poznańscy antyfaszyści. Apelują o wsparcie ze strony swoich kolegów 15 listopada, bo chcą zademonstrować przeciwko wizycie w stolicy Wielkopolski posła z Ruchu Narodowego. Antifa nazywa go „neofaszystą propagującym ksenofobię”.

Terror narodowców

Winnicki w rozmowie z DoRzeczy.pl mówi, że Polacy powinni mieć prawo do dialogu. - Tymczasem wygląda na to, że szykuje się najazd hord lewackiej dziczy, która będzie chciała doprowadzić do ulicznych awantur - ostro komentuje prezes RN. Ponadto, ma on nadzieję, że rząd nie pozwoli na przyjazd Antify do Poznania, uniemożliwiając im wjazd na teren RP. Polska Antifa ogłosiła na Facebooku, że 15 listopada pojawi się w Poznaniu, w pobliżu miejsca spotkania z posłem Winnickim. - Pokażmy, że w Poznaniu nie ma miejsca na szowinizm i rasizm, a terror narodowców jest sprzeczny z naszymi wartościami! Zatamujmy piknikiem na Rybakach marsz skrajnej prawicy po władzę! 15 listopada, mimo jesiennego chłodu, połączymy siły i głosy różnych ludzi i organizacji w happeningu. Będziemy grać, hałasować, bawić się i tańczyć, demonstrować, uczestniczyć w akcjach artystycznych. Niecha każdy i każda przyniesie coś od siebie: transparent, gwizdek, ulotkę, wiersz, kanapki - cokolwiek! Pokażmy, że jest nas więcej, że nie damy się podzielić bandytom i politykom. Bo, różne i różni na co dzień, potrafimy zjednoczyć się we wspólnej sprawie. Ten czas jest teraz! Młodzież Wszechpolska z Robertem Winnickim na czele nie są w Poznaniu mile widziani - informują.

Lewacka bandyterka

Odpowiedź przygotowują też narodowcy. Będą bronić spotkania. - Żulerka spod znaku Rozbratu postanowiła zablokować wydarzenie, rejestrując pikietę na ulicy Strzałowej, gdzie mieści się pub, i wzywając do blokady. Wobec tego zapraszamy na to spotkanie wszystkich, którym nie w smak panosząca się po Poznaniu lewacka bandyterka! Wydarzenie rozpoczyna się o 18.00, zapraszamy na godzinę 17.30, by po drodze przejść po blokującym ulicę, anarchistycznym marginesie społecznym. Razem pokażmy, że Poznaniacy nie będą dłużej tolerowali obecności tych grup w mieście - piszą na swoim profilu. Najgorzej mają ci, którzy nie są zwolennikami ani skrajnej prawicy, ani radykalnej lewicy. Lepiej, żeby tego dnia nie kręcili się w pobliżu przedstawicieli tych grup, bo może być tam bardzo gorąco. Prawdopodobnie nie skończy się na  samym skandowaniu "faszyści" z jednej strony i "lewacka dzicz" z drugiej. Dla niewtajemniczonych dodamy, że w ten sposób lubią nazywać się zwaśnione obozy polityczne. Źródło: DoRzeczy.pl, epoznan.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News