Były przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Leszek Miller, w ramach ugody zgodził się przeprosić prof. Bogdana Chazana za nazwanie go „religijnym psychopatą”.

Chodzi o komentarz Millera w kontekście odmowy przez prof. Chazana przeprowadzenia legalnej aborcji jednej ze swoich pacjentek.

Ówczesny przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej, komentując tę sprawę w jednym z programów Polskiego Radia, nazwał Chazana „religijnym psychopatą”, który „nie pozwala na badania prenatalne i każe kobietom rodzić chore dzieci„. Jak przekonywał wtedy Miller, tacy lekarze jak Chazan zagrażają zdrowiu i bezpieczeństwu kobiet.

Prof. Bogdan Chazan postanowił wytoczyć Millerowi proces o pomówienie. W toku postępowania sądowego doszło jednak do ugody, w ramach której Leszek Miller ma opublikować w „Polskiej Agencji Prasowej” oraz w „Rzeczpospolitej” przeprosiny, których treść poniżej.

Ja, Leszek Miller, przepraszam pana profesora Bogdana Chazana za krzywdzące i niezasłużone słowa wypowiedziane przeze mnie pod jego adresem w audycji radiowej w dniu 10 lipca 2014 roku w Programie Pierwszym Polskiego Radia oraz na konferencji prasowej w budynku Sejmu RP w dniu 9 lipca 2014 roku„.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: polskie radio

Zobacz również

...