Leszek Miller emocjonalnie skomentował artykuł wydrukowany przez Fakt. Okładkowy materiał, który opublikował dziennik w zeszły weekend, mocno zabolał zarówno ojca tragicznie zmarłego Millera, jak i internautów, którzy stanęli po stronie polityka. Teraz były premier zdecydował wystosować pozew przeciwko dziennikowi.

Leszek Miller ma dość komentarzy na temat śmierci syna. W tym trudnym dla polityka momencie, media stały się bezlitosne. Skandaliczna okładka Faktu, której tytuł bezsprzecznie szokuje czytelników wzbudziła brutalne reakcje w internecie i opinii publicznej. „Ojciec wybrał politykę, a syn sznur” – pojawiło się skandaliczne hasło na froncie gazety. Były przewodniczący SLD jasno skomentował sytuację na swoim Twitterze:

– W związku z rażącym naruszeniem przez dziennik „Fakt” dóbr osobistych moich i mojej najbliższej rodziny kieruję pozew sądowy przeciwko wydawcy i red. naczelnemu – czytamy na kanale SM byłego premiera.

Leszek Miller pozywa Fakt. Czy jest komentarz naczelnego?

Po fali oburzenia, którą wzbudziła okładka Faktu, sytuację skomentował naczelny gazety.

– Wykazaliśmy się brakiem szacunku, przekraczając granicę dobrego smaku i zasad, które powinny przyświecać zawodowi dziennikarza – czytaliśmy w komentarzu Roberta Felusia.

Leszek Miller uznał, że słowa ubolewania nie są wystarczające, aby zrekompensować brutalny tytuł artykułu tabloidu. Teraz zawiadomił, że postanawia pozwać dziennik i redaktora naczelnego. Sprawę niedelikatnego tytułu skomentowała również Press Club Polska:

– To nie jest dziennikarstwo! To skrajnie zawstydzające żerowanie na ludzkiej tragedii – czytamy w komentarzu.

Internauci również zareagowali na emocjonalną reakcję polityka. W większości, stają po stronie byłego premiera. Leszek Miller i jego prywatne życie, zdaniem większości, nie powinno być pożywką dla nierzetelnego dziennikarstwa.

– Takiego świństwa nie można tolerować – czytamy w jednym z komentarzy.

– W pełni popieram ten ruch, mimo całkowicie odmiennych poglądów politycznych – czytamy dalej.

Na razie redakcja Faktu nie odniosła się do informacji na temat groźby złożenia pozwu przeciwko skandalicznemu nagłówkowi. Najbliższe dni pokażą, jakie wnioski z sytuacji redakcja wyciągnie.

Leszek Miller
Twitter/Leszek Miller

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Newsweek: „Dzięki Rydzykowi i PiS pedofile w Kościele są bezkarni”
  2. Chora na raka b. posłanka PiS radzi Kaczyńskiemu. To powinno uśmierzyć jego cierpienie
  3. Miał 9 lat. Popełnił samobójstwo, powód jest przerażający

Znani politycy, którzy ujawnili swój homoseksualizm [ZDJĘCIA]


Wnuczki znanych polityków. Podobne do dziadków? [ZDJĘCIA]

Zobacz również

Absolwentka twórczego pisania Uniwersytetu Łódzkiego i dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Dziennikarka Pikio.pl