Koalicja PiS-PSL? Miller: Są politycy, którzy o tym myślą

Koalicja PiS-PSL? Miller: Są politycy, którzy o tym myślą Źródło: Wikipedia/Adrian Grycuk

Leszek Miller był ostatnio gościem w Radiu Zet. Polityk szczerze opowiedział, co myśli o koalicji PiS i PSL. Nie ukrywa, że kilka osób ma co do tego poważne plany.

Leszek Miller, nowo wybrany europoseł, w ostatnim wywiadzie dla Radia Zet komentuje sytuacje polityczną przed jesiennymi wyborami. Nie wyklucza, że może dojść do kilku koalicji.

Leszek Miller przewiduje przed jesiennymi wyborami 

Leszek Miller był ostatnio gościem w programie Radia Zet. Polityk, który niedawno został europosłem, skomentował jak obecnie wygląda sytuacja w różnych partiach. 

Już jesienią odbędą się wybory parlamentarne podczas pod których zostanie wybranych 460 posłów i 100 senatorów. Niedawne głosowanie do europarlamentu zweryfikowało rzeczywistość i pokazało jak rozkłada się poparcie na poszczególne ugrupowania. Poległa Koalicja Europejska, zawiązana specjalnie na czas wyborów europarlamentarnych. Swoje siły połączyły wtedy PO, PSL, SLD, Nowoczesna, Zieloni, UED, IF, SDPL oraz WiR. 

Leszek Miller zapowiada, że jesienią może dojść do kolejnego porozumienia partii. Jest przekonany, że są osoby, które na poważnie myślą o sojuszu PO i PSL.

PO i PSL mogą zawiązać sojusz na czas wyborów 

Polityk zapytany o to czy wyobraża sobie taką koalicję, w której skład wchodzi PiS, a właściwie Zjednoczona Prawica i PSL, odpowiada, że jak najbardziej. 

 - Tak, mogę powiedzieć, że wyobraźnię mam nieograniczoną. Natomiast tak, wyobrażam sobie, dlaczego nie. Myślę, że w PSL-u jest kilku polityków, którzy poważnie o tym myślą.

Jednak po chwili dodał, że po ostatniej porażce może być to trochę utrudnione. Przyznał bowiem, że niektórzy zrazili się na dobre i są przekonani, że pewne rozwiązania nie działają.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - Na pewno trudniej niż przed wyborami, dlatego że po każdych przegranych wyborach, a tu mamy do czynienia z porażką, choć oczywiście skala nie jest znowu taka porażająca tej porażki, ale po każdej porażce pojawiają się tendencje odśrodkowe. Zarówno w partii, jak i w koalicji złożonej z kilku partii - komentuje polityk. 

Ponadto szef PSL-u Władysław Kosiniak-Kamysz mówi takiej koalicji kategoryczne „nie”. Jednak, według Leszka Millera, nie jest to poważną przeszkodą

 - Jeśli ci politycy działają z upoważnienia, to nie jest to żaden kłopot, natomiast jeżeli działają przeciwko szefowi PSL-u, to byłby to dla niego kłopot. Ale w przypadku PSL-u tak naprawdę nigdy do końca nie wiadomo, jak jest naprawdę.

  1. Największa tajemnica Jana Pawła II! Kim byli prawdziwi rodzice Karola Wojtyły?
  2. Emilia Krakowska trafiła DO SZPITALA! Znamy stan zdrowia uwielbianej przez Polaków aktorki
  3. Tragiczna wiadomość. Nie żyje twórca uwielbianego przez Polaków serialu Polsatu
  4. Beata Tyszkiewicz ma problemy z sercem. Spisała testament, zgromadziła astronomiczne oszczędności
  5. Dramatyczne wieści o uwielbianej bohaterce "Barw Szczęścia". Przerażająca choroba rujnuje jej życie
  6. TVP przekazuje alert RCB dla kilku województw. Zaleca nie wychodzić z domu i zabezpieczyć dobytek

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu